Nietypowa inspiracja dla Sąsiadów 2 0

Sezon wakacyjny zawsze jest pełen sequeli i remaków. Tym razem nie będzie inaczej. Universal ponownie przyjrzy się perypetią Maca (Seth Rogen) i Kelly Radner (Rose Byrne) w Sąsiadach 2. Para będzie się zmagała z grupą dziewczyny, która wprowadzi się do sąsiedniego domu, w momencie, kiedy wystawią swój na sprzedać.

Yahoo! Movies spotkało się ze współscenarzystą i reżyserem Nickiem Stollerem, który zdradził, że do powstania scenariusza czerpał inspirację z Toy Story 2.

Patrzyłem na filmy Toy Story w poszukiwaniu inspiracji. Jeśli Sąsiedzi są głupim, obrzydliwym Toy Story dla dorosłych, to Sąsiedzi 2są jak głupie, obrzydliwe Toy Story 2 dla dorosłych. Każde Toy Story opowiada emocjonalną historią, ale jest przy tym dobrą komedią. Są naprawdę bardzo kreatywni w opowiadaniu swoich historii.

Oczywiście, że komedia dla dorosłych i bajka dla dzieci opowiadają zupełnie inne historie. Reżyser podkreślał, jak trudno jest zrobić dobry sequel komedii. Historia musi się "rozwijać" i iść krok dalej od oryginalnego przesłania. Stąd w Sąsiedzi 2 bractwo zostaje zastąpione żeńskim odpowiednikiem.

Kolejna rzecz, która jest bardzo trudna w sequeach dotyczy tego, że ludzie oczekują podobnych rzeczy, ale nie chcą otrzymać takiego samego filmu. To tak jakby w Toy Story 2, Buzz i Woody ponownie walczyli. Każdy pomyśli "nie, oni już ze sobą walczyli, znaleźli jakieś rozwiązanie. Nie muszą przechodzi tego samego od początku". To naturalna kolej rzeczy, rozwój relacji między ludźmi.

W sequelu pojawi się Seth Rogen i Rose Byrne jako Mac i Kelly. Zobaczymy również Zaca Efrona jako Teddy’ego, który będzie pomagał swoim dawnym sąsiadom. Podobała Wam się pierwsza część? Czekacie na ten sequel?

Źrodło: movieweb.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Avatar square 200x200
Redox 2016-04-11

Dobre porównanie z Toy Story 2. Takie nie na wyrost, że wierzę, że sequel Sąsiadów powinien dopiąć do tego niewygórowanego poziomu.

Jakub Kucharski 2016-04-11

Dojrzałe słowa. Jeżeli to nie są tylko słowa rzucane na wiatr, możemy mieć do czynienia z niezłym sequelem…

Proszę czekać…