Jako redaktor zajmuję się głównie kinem polskim i europejskim. Rodzime produkcje coraz częściej zasługują na promocję, choć nie mają takich "łokci" jak hollywoodzka maszyna. Rzucam więc do walki wszystkie swoje klawiatury i spróbuję to zmienić ;) Prywatnie jestem filmożercą, ale umiarkowanym kinomaniakiem (nie znoszę zapachu popcornu, gdyby nie on, zdecydowanie częściej chodziłbym do kina). W zamian buduję własne kino, gdzie zgromadziłem już ok. 5 tys. pozycji, w tym tysiąc polskich. Na fdb.pl od wiosny 2007 r.

2050 czyli Polska światową potęgą! 3

TVP2 ogłosiła, że rozpoczyna prace nad sitcomem pt. 2050, który pokaże Polskę jako gospodarczą potęgę odnoszącą sukcesy niemal na każdym polu i na całym świecie.

Kolaż - Arkadiusz Turek

Jak donoszą Wirtualnemedia.pl w ramach tegorocznych targów telewizyjnych MIPTV, odbywających się od 4 do 7 kwietnia br. we francuskim Cannes, dyrektor programu Drugiego TVP Maciej Chmiel, opowiedział o planach stacji dotyczących nowego serialu komediowego pt. 2050. Tytuł jest jednocześnie nawiązaniem do roku, w którym odbywać się będzie akcja. Otóż w roku 2050 Polska jest już potęgą gospodarczą, do której przyjeżdżają, szukając pracy, Niemcy, Francuzi czy Belgowie. W ślad za postępem technologicznym, w którym to Polska wiedzie prym, idą sukcesy na innych polach. Serial bowiem rozpoczyna się w momencie, kiedy to polska reprezentacja narodowa w piłce nożnej wygrywa w finale Mundialu z Brazylią!

- Serial bazuje na graniu stereotypem. Bardzo pozytywna reakcja na ten projekt podczas targów Cannes zachęciła mnie, by zacząć nad nim prace – powiedział Wirtualnym Mediom Maciej Chmiel.

Pierwsze scenariusze napisał już podobno Marcin Baczyński, autor m.in. scenariuszy do takich hitów jak obie części Listów do M. czy też emitowanego przy okazji Euro 2012 Piątego stadionu. Nie jest jeszcze znana data rozpoczęcia zdjęć, a tym bardziej nie wiadomo kiedy spodziewać się możemy emisji tego najnowszego "dziecka" TVP2.

Źrodło: Wirtualnemedia.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 5

Redox 2016-04-12

Brzmi absurdalnie. Ten pomysł powinien skończyć w koszu.

Bluejohn_26 2016-04-10

Czyżby kolejny hit na miarę Baron 24? Moim zdaniem lepiej by było gdyby zamiast komedii TVP 2 zrealizowałaby jakiś dramat. Te, w ostatnich latach, zdecydowanie lepiej im wychodzą, niż oryginalne seriale komediowe.

Movieman Bluejohn_26 2016-04-11

@Bluejohn_26 od czasów 13 posterunku i Miodowych lat, chyba nie było u nas w kraju serialu komediowego, który nie powodowałby uczucia żenady w trakcie oglądania.

Bluejohn_26 Movieman 2016-04-11

@Movieman Tylko, że 13 posterunek też nie był pod tym względem taki idealny, a Miodowych lat nie można w pełni nazwać polskim serialem, gdyż został zrealizowany na zasadzie licencji na podstawie amerykańskiego The Honeymooners. Poza tym, oba wspomniane, im dłużej były emitowane, tym bardziej żenujące się stawały. I to jest niestety główny problem polskich stacji TV – seriale są ciągnięte zbyt długo na siłę.
Swoją drogą, przypominam sobie polski sitcom z 2002 roku (czyli zrealizowany kilka lat po debiucie ww.), który wówczas mi się podobał. Był to: Król przedmieścia, który dość szybko dokonał żywota.

miodzik Movieman 2016-04-11

@Movieman Był jeszcze taki 12 odcinkowy serialik Niewolskiego pt. "Cztery poziomo" chyba wyprodukowany przez Canal+, który wspominam dobrze (z Jakubikiem, Braciakiem i Saprykiem w gł. rolach). Ewentualnie pierwsza część "Lokatorów" też nie była najgorsza. Natomiast "13 posterunek" wrzucam w ten sam wór z żenadą co całą resztę polskich sitcomów.

Proszę czekać…