2050 czyli Polska światową potęgą!

Kolaż - Arkadiusz Turek

TVP2 ogłosiła, że rozpoczyna prace nad sitcomem pt. 2050, który pokaże Polskę jako gospodarczą potęgę odnoszącą sukcesy niemal na każdym polu i na całym świecie.

Jak donoszą Wirtualnemedia.pl w ramach tegorocznych targów telewizyjnych MIPTV, odbywających się od 4 do 7 kwietnia br. we francuskim Cannes, dyrektor programu Drugiego TVP Maciej Chmiel, opowiedział o planach stacji dotyczących nowego serialu komediowego pt. 2050. Tytuł jest jednocześnie nawiązaniem do roku, w którym odbywać się będzie akcja. Otóż w roku 2050 Polska jest już potęgą gospodarczą, do której przyjeżdżają, szukając pracy, Niemcy, Francuzi czy Belgowie. W ślad za postępem technologicznym, w którym to Polska wiedzie prym, idą sukcesy na innych polach. Serial bowiem rozpoczyna się w momencie, kiedy to polska reprezentacja narodowa w piłce nożnej wygrywa w finale Mundialu z Brazylią!

- Serial bazuje na graniu stereotypem. Bardzo pozytywna reakcja na ten projekt podczas targów Cannes zachęciła mnie, by zacząć nad nim prace – powiedział Wirtualnym Mediom Maciej Chmiel.

Pierwsze scenariusze napisał już podobno Marcin Baczyński, autor m.in. scenariuszy do takich hitów jak obie części Listów do M. czy też emitowanego przy okazji Euro 2012 Piątego stadionu. Nie jest jeszcze znana data rozpoczęcia zdjęć, a tym bardziej nie wiadomo kiedy spodziewać się możemy emisji tego najnowszego "dziecka" TVP2.

Źrodło: Wirtualnemedia.pl


Arkadiusz Turek
Jako redaktor zajmuję się głównie kinem polskim i europejskim. Rodzime produkcje coraz częściej zasługują na promocję, choć nie mają takich "łokci" jak hollywoodzka maszyna. Rzucam więc do walki wszystkie swoje klawiatury i spróbuję to zmienić ;) Prywatnie jestem filmożercą, ale umiarkowanym kinomaniakiem (nie znoszę zapachu popcornu, gdyby nie on, zdecydowanie częściej chodziłbym do kina). W zamian buduję własne kino, gdzie zgromadziłem już ok. 5 tys. pozycji, w tym tysiąc polskich. Na fdb.pl od wiosny 2007 r.