Jako redaktor zajmuję się głównie kinem polskim i europejskim. Rodzime produkcje coraz częściej zasługują na promocję, choć nie mają takich "łokci" jak hollywoodzka maszyna. Rzucam więc do walki wszystkie swoje klawiatury i spróbuję to zmienić ;) Prywatnie jestem filmożercą, ale umiarkowanym kinomaniakiem (nie znoszę zapachu popcornu, gdyby nie on, zdecydowanie częściej chodziłbym do kina). W zamian buduję własne kino, gdzie zgromadziłem już ok. 5 tys. pozycji, w tym tysiąc polskich. Na fdb.pl od wiosny 2007 r.

Netflix Polska – podsumowanie po trzech miesiącach działania 1

6 stycznia 2016 roku Netflix rozpoczął swoją działalność na terenie Polski poprzez zdjęcie blokady geolokalizacyjnej. Po 3 miesiącach możemy się już pokusić o małe podsumowanie działania usługi.

Oferta na dzień 10.04.2016 r. wygląda następująco:

1060 tytułów: 758 filmów i 300 seriali, w tym 14 pozycji w jakości UHD/4K,

na co składają się 364 tytuły po polsku: 286 filmów i 78 seriali, w tym 10 pozycji w jakości UHD/4K.

Pośród tego z kolei grona 320 tytułów ma polskie napisy, 125 tytułów ma polskiego lektora, a 45 tytułów jest z polskim dubbingiem. Dla dzieci są dostępne 53 tytuły po polsku: 37 filmów i 16 seriali z czego 49 tytułów ma polskie napisy, 2 tytuły mają polskiego lektora i 35 tytułów jest z polskim dubbingiem.

Jeśli porównać te dane z początkiem lutego, czyli po miesiącu działalności ilość dostępnych tytułów zwiększyła się o 29% (było 824) – jest o 28% więcej filmów (było 594) i 30% więcej seriali (było 230). Ale już ilość tytułów z polską wersją językową wzrosła aż o 260%!

Wygląda więc na to, że uzupełnianie oferty Netflixa na Polskę przebiega całkiem sprawnie i idzie w dobrym kierunku. Niedawno pojawiła się też strona opisująca serial Dr House, co może oznaczać, że niedługo powinniśmy się spodziewać jego udostępnienia. Brak jednak jest, póki co, informacji zarówno o ilości sezonów, jak i wersji językowej.

Źrodło: nflix.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…