Jako redaktor zajmuję się głównie kinem polskim i europejskim. Rodzime produkcje coraz częściej zasługują na promocję, choć nie mają takich "łokci" jak hollywoodzka maszyna. Rzucam więc do walki wszystkie swoje klawiatury i spróbuję to zmienić ;) Prywatnie jestem filmożercą, ale umiarkowanym kinomaniakiem (nie znoszę zapachu popcornu, gdyby nie on, zdecydowanie częściej chodziłbym do kina). W zamian buduję własne kino, gdzie zgromadziłem już ok. 5 tys. pozycji, w tym tysiąc polskich. Na fdb.pl od wiosny 2007 r.

Dzielny kogut Maniek i jego ekipa 1

Dzielny kogut Maniek to pełna przygód animacja o tym, że dla przyjaciół warto wzbić się do lotu. Zobaczcie zwiastun.

Kogut Maniek zawsze marzył o tym, by zostać mistrzem. W dowolnej dziedzinie. Niestety los rzucił go ku agroturystyce. Krótko mówiąc Maniek jest małym wiejskim kogutem o wielkich marzeniach, pozbawionym nadziei, że zmieni swój los.

Pewnego dnia podstępny rolnik (dla przyjaciół farmer) doprowadza gospodarstwo na skraj ruiny. Maniek musi stanąć w obronie rodzinnego domu. Na szczęście nie będzie musiał działać w pojedynkę. Ekipa przyjaciół z kurnika i kopa dzielnych jaj rusza Mańkowi z pomocą.

Dzielny kogut Maniek to pełna przygód animacja o tym, że dla przyjaciół warto wzbić się do lotu. Nawet gdy grozi to twardym lądowaniem. To komedia o kogucie, który nie da się zrobić w jajo!

W polskiej wersji językowej występują: Paweł Ciołkosz, Jarosław Boberek, Grzegorz Pawlak i Monika Krzywkowska. W kinach już 6 maja 2016 roku. Tymczasem prezentujemy polski zwiastun:

Źrodło: informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…