"May the Force Be With You"

Grindhouse: Death Proof - informacje o soundtracku PL 0

Już 4 czerwca premiera soundtracku do najnowszego filmu Quentina Tarantino Grindhouse vol. 1. Death Proof.

Grindhouse vol.1. Death Proof – w reżyserii znakomitego Quentina Tarantino – to jedna z dwóch części niecierpliwie oczekiwanego filmu Grindhouse.

Soundtrack Death Proof trafi na półki polskich sklepów 4 czerwca; film natomiast wejdzie na ekrany polskich kin 20 lipca (światowa premiera Grindhouse miała miejsce 6 kwietnia, premiera wydłużonej wersji filmu odbędzie się na festiwalu filmowym w Cannes 22 maja). Reżyserem drugiej części tego bestselleru – Planet Terror – jest Robert Rodriguez. Pomiędzy dwoma obrazami umieszczono fikcyjne trailery, których twórcami są m.in. Eli Roth i Rob Zombie.

Ścieżka dźwiękowa zawiera klasyczne utwory z lat 60. i 70., m.in “Jeepster” brytyjskiego zespołu T Rex, bluesowy “Staggolee” grupy Pacific Gas & Electric, “Down In Mexico” z repertuaru The Coasters czy “Good Love, Bad Love” legendarnego wykonawcy R&B – Eddiego Floyda. Na uwagę zasługuje również diaboliczny “Paranoia Prima”, którego twórcą jest legendarny włoski kompozytor filmowy – Ennio Morricone. Piosenki są poprzetykane dialogami z filmu; usłyszymy m.in. głosy Kurta Russella, Rose McGowan, Eliego Rotha i Michaela Bacalla.

Tracklista Death Proof (kursywą zaznaczono dialogi pochodzące z filmu):

 • “The Last Race” — Jack Nitzsche
 • “Baby, It's You” — Smith
 • “Jeepster” — T Rex
 • “Staggolee” — Pacific Gas & Electric
 • “The Love You Save (May Be Your Own)” — Joe Tex
 • “Good Love, Bad Love” — Eddie Floyd
 • “Down In Mexico” — The Coasters
 • “Hold Tight – Dave Dee, Dozy, Beaky, Mick & Tich
 • “Sally and Jack (z filmu Wybuch / Blow Out)” — Pino Donaggio
 • “It's So Easy” — Willy DeVille
 • “Riot In Thunder Alley” — Eddie Beram
 • “Chick Habit” — April March
Premiera radiowa singla “Chick Habit” — April March – 7 maja!!!

KRÓTKO O FILMIE:

GrindHouse VOL. 1. DEATH PROOF 20 lipca 2007

USA, 2007

Scenariusz, reżyseria, produkcja: Quentin Tarantino (?Pulp Fiction?)

Występują: Kurt Russel, Rosario Dawson, Rose McGowan, Eli Roth

Nowe unikalne dzieło, które powstało z fascynacji Quentina Tarantino i Roberta Rodrigueza filmami klasy „B”, prezentowanymi na podwójnych seansach w małych kinach. ?Grindhouse vol.1. Death Proof? to pierwsza część ich wspólnego projektu – eksplozja, jaką może wywołać tylko mieszanka ?Kill Bill i ?Sin City!

Dla najpopularniejszej didżejki w Austin, Jungle Julii (Sydney Tamiia Poitier) oraz jej dwóch przyjaciółek Shanny (Jordan Ladd) i Arlene (Vanessa Ferlito) noc jest najlepszą okazją, by porządnie się zabawić. Cała trójka wyrusza więc z Guero do teksaskiego Chili Parlor. Ich wyprawa nie pozostaje niezauważona… W ślad za dziewczynami potajemnie udaje się Stuntman Mike (Kurt Russell), facet, który lubi seks, alkohol i ostrą jazdę. Ale przede wszystkim kocha zabijać… Zwłaszcza młode, seksowne dziewczyny, na które działa jak magnez. On i jego diaboliczny samochód są postrachem każdego miasta, w którym się pojawiają.

„Death Proof łączy typowy horror z kinem akcji pełnym samochodowych pościgów, które stanowią tutaj kanwę opowieści. Oba gatunki zostały zespolone tak ściśle, że nie potrafię powiedzieć, w którym dokładnie momencie następuje przejście z jednego gatunku do drugiego.”

Quentin Tarantino

Najnowszy film duetu Tarantino-Rodrigueza to jak spełnienie marzeń dla wszystkich kinomaniaków.

Pete Hammond Maxim

GRINDHOUSE to podwójna dawka chorego, szokującego i perwersyjnego klimatu rodem z exploitation movies. I w dodatku jedna lepsza od drugiej.

Kirk Honeycutt, „Hollywood Reporter”

GRINDHOUSE to jeden z niewielu filmów, na które warto wydać pieniądze na bilet do kina.

Erik Childress EFILMCRITIC.COM

Informacja nadesłana przez dystrybutora filmu

Kadr z filmu Grindhouse, część Death Proof 2007Kadr z filmu Grindhouse, część Death Proof 2007 Rose McGowan i Kurt Russell Grindhouse, część Death Proof 2007Rose McGowan i Kurt Russell Grindhouse, część Death Proof 2007

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 3

Aseq

Death Proof to najgorszy kaszan jaki ostatnio widziałem.

Elros Aseq

Nie uwierzę, dopóki nie zobaczę :P
Zresztą, taki reżyser! Nie możliwe (:

Elros

Film obowiązkowo trzeba zobaczyć; po soundtracku stwierdzę, czy coś mnie jeszcze zaskoczy :D

Proszę czekać…