Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów - pierwsze recenzje 5

No i pojawiły się pierwsze recenzje kolejnego filmu Marvela – Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów.

Są one niezwykle pozytywne i całkowicie inne niż te, które mogliśmy czytać chociażby przy okazji Batman v Superman: Świt sprawiedliwości. Na portalu Rotten Tomatoes można przeczytać na razie 15 tekstów dotyczących tego filmu. Każda z nich jest pozytywna.

Dziennikarze chwalą braci Russo, którzy stanęli za kamerą produkcji za umiejętne żonglowanie gatunkami. Jest tu miejsce na humorystyczne wstawki, poważne sprawy i świetne sekwencje akcji. A sam konflikt z perspektywy emocjonalnej, jak i tej moralnej został przedstawiony w naprawdę przekonujący sposób. Jeśli wierzyć recenzjom, w filmie nie znajdziemy łatwych odpowiedzi, więc zarzucanie Marvelowi tak zwanej "popcornowości" mija się z celem.

Jeśli jest ryzyko, że formuła Marvela stanie się czerstwa, to nie ma żadnego argumentu, że stało się to w tym przypadku. Wojna bohaterów nie jest tylko głupim, popcornowym umilaczem czasu. Nie daje ona żadnych prostych odpowiedzi od bohaterów walczących na polu bitwy.

Total Film.

Jeden z dziennikarzy nazwał film Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów niezwykle dojrzałym thrillerem, który jest jak na razie najlepszych obrazem w filmowym uniwersum Marvela.

Ten film ma wszystko co powinien mieć dobry blockbuster – odpowiednie tempo, sekwencje akcji sprawiające dużo radości z ich oglądania, zwartą i odważną strukturę, dynamiczne i ciekawe postacie, emocjonującą narrację.

Widać, więc że szczęśliwcy, którzy mieli okazje zobaczyć drużynę Kapitana Ameryka pojedynkującą z drużyną Irona Mana są niezwykle zadowoleni z seansu. Miejmy nadzieję, że i my z kinowych sal wyjdziemy w podobnych nastrojach. Premiera filmu już 6 maja.

Źrodło: comicbookmovie.com/Rotten Tomatoes

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…