Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

TVP usuwa program za 'obrazę uczuć rodzin smoleńskich' 3

Obraza uczuć rodzin smoleńskich – to właśnie to było powodem usunięcia z anteny Telewizji Polskiej programu "Pegaz".

Prezes TVP, Jacek Kurski poinformował Sejmową Komisją Kultury o całym tym zajściu. Według niego jedna z postaci była ewidentnie stworzona na podstawie Antoniego Macierewicza, co niektórzy mogli odebrać właśnie jako obrazę uczuć.

Nie zgodziłem się na to, by ten odcinek wyemitowano przed 6. rocznicą katastrofy smoleńskiej. Wolność artystyczna – tak, eksperymenty artystyczne proszę bardzo, ale nie za publiczne pieniądze.

powiedział Jacek Kurski.

Portalowi Onet.pl udało się skontaktować z reżyserem kontrowersyjnej sztuski, Przemysławem Wojcieszkiem. Został on poproszony o komentarz dotyczący tej sprawy:

Sztuka została wyprodukowana przez teatr publiczny, przychodzi na nią widownia, która reaguje entuzjastycznie. Wyprodukował ją renomowany teatr o bardzo bogatej historii, który ma ogromne osiągnięcia na tym polu. Wydaje mi się, że merytorycznie ten spektakl broni się z każdej strony.

W ostatnich dniach Telewizja Publiczna nie ma najlepszej prasy. Oglądalność spada, a wpadka goni kolejną wpadkę. Na pewno nie działa to dobrze na odbiór mediów w Polsce oraz samego Jacka Kurskiego.

Źrodło: wirtualnemedia.pl/onet.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 3

Redox 2016-04-14

Ale tam w Telewizji musi być wesoło…

Ractive 2016-04-14

Źrodło: wirtualnemedia.pl/onet.pl – Ringier Axel Springer
Sueddeutsche lub Cnn tez cos napisal ?

Corn1408 2016-04-14

TVP – To Video Propagandowe

Proszę czekać…