Scooby-Doo wkroczy do kin 0

Od jakiegoś czasu Warner Bros. nie radzi sobie zbyt dobrze , kontynuując produkcje filmów (opartych na franczyzie), które prowadzą donikąd. Obecnie muszą sobie poradzić z mniejszymi zyskami niż oczekiwano po Batmanie v Supermanie, wiążąc duże nadzieje z sagą Lego Movie i filmem Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Studio postanowiło wykorzystać swoje najlepsze animowane produkcje, aby zapoczątkować nowy świat połączonych filmów. Tak, chcą wykorzystać Scooby-Doo, aby uruchomić Hanna-Barbera Cinematic Universe.

Ta informacja została ujawniona na CinemaCon 2016, gdzie Warner Bros. zapowiedział kolejny film o tytule S.C.O.O.B.. Film ma być częścią produkcji WAG – Warner Animation Group, która, jak do tej pory, odniosła sukces z LEGO® przygoda z 2014 roku.

WAG zawiera całą masę talentów, które wkładają swoje siły w produkcję animowanych filmów. Do tej grupy zalicza się reżyserów LEGO Phila Lorda i Chrisa Millera, reżysera Sąsiadów Nicholasa Stollera i duet Glenna Ficarra i Johna Requa. Kolejnym filmem WAG są Bociany, które pojawią się we wrześniu. Potem możemy się spodziewać The LEGO Batman Movie.

WAG ma w planach film Smallfoot, który będzie dotyczył legendy Yeti. Jednak najbardziej intrygujący wydaje się projekt S.C.O.O.B., który przywróci Scooby’ego, Shaggy’ego i pozostałych członków ekipy. Gang ma powrócić na ekrany wiedziony sukcesem filmów fabularnych, a jego premiera jest planowana na 2018 roku. Reżyserem ma zostać Tony Cervone, odpowiedzialny za wcześniejsze Scooby-Doo i Kiss: Straszenie na scenie, Flintstonowie: Wielkie Łubu-dubu i Tom i Jerry: Dziadek do orzechów.

Film o Scooby-Doo ma być dopiero początkiem. Warner Bros. planuje serię animowanych filmów, które będą połączone z bajkami Williama Hanny i Josepha Barbera. Nie wiemy jeszcze, które z nich pojawią się na dużym ekranie w kolejnych latach. Myślicie, że Warner Bros. obiera dobry kierunek?

Źrodło: movieweb.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…