J.K. Simmons zagra komisarza Gordona w Justice League 1

Podczas gdy Batman v Superman: Świt sprawiedliwości nie rozbiło banku i nie spełniło oczekiwać Warner Bros., studio wciąż kroczy do przodu, wypełniając swoje ambitne plany związane z DC Extended Universe. Dotyczą one między innymi Justice League w reżyserii Zacka Snydera. Prace nad tym filmem są w toku od zeszłego tygodnia. Na razie wiemy, że pojawią się Batman (Ben Affleck), Wonder Woman (Gal Gadot), Flash (Ezra Miller), Aquaman (Jason Momoa) i Superman (Henry Cavill). Dowiedzieliśmy się też o nowym członku obsady, który zagra Komisarza Gordona.

W świecie DC Extended pojawi się J.K. Simmons. Aktor zapytany o to, jak przygotowywał się do roli i czy wcześniej czytał komiksy, odpowiedział:

Jeśli chodzi o komiksy, to oczywiście, że przeczytam. Na razie jestem jeszcze kilka miesiący przed tym doświadczeniem, ponieważ pracuję nad dwoma innymi filmami zanim zacznę ten. Oczywiście wielu fantastycznych aktorów grało tą postać. Widziałem większość tych filmów w chwili premiery, nigdy nie wyobrażałem sobie, że zrobią to samo. Dlatego nie mogę powiedzieć, że nie posiadam wcześniejszych wrażeń i odczuć odnośnie tego bohatera, ale nie planuję ponownego oglądania tych produkcji. Chcę dowiedzieć się o nim jak najwięcej przez czytanie komiksów.

Doświadczenie unikania przyglądania się portretowanym bohaterom, Simmons wyniósł z teatru:

Tą umiejętność wyniosłem z pracy w teatrze. Kiedy pracowałem nad musicalem, nigdy nie słuchałem danych utworów czy płyty, ponieważ chciałem zrobić moją wersję czegoś. Jestem pewien, że pojawią się podobieństwa, jak i różnice pomiędzy mną a Garym Oldmanem czy Patem Hingle. Chcę spróbować wykreować tą postać po swojemu, zagłębić się w świat Batmana, wejść do niego.

To nie będą pierwsze kroki Simmonsa w komiksowym świecie. Zagrał już J. Johna Jamesona w trylogii Spider Sama Raimi. Podobieństwa między Jamesonem a Gordonem kończą się na zaroście:

To są łatwe porównania. Nigdy nie byłem dzieckiem zatopionym w komiksach, dlatego miałem sporo do nadrobienia podczas przygotować do roli Jamesona. Wszystko, czego dowiedziałem się do tej pory o Komisarzu Gordonie, to fakt, że jest starszym facetem z wąsem, który jest połączony z naszym bohaterem w pewien sposób. Do tego jest on dużo silniejszy i wpływowy w świecie DC.

Warner Bros. potwierdziło już film o Batmanie, dlatego też wprowadzenie Komisarza Gordona do Justice League może być zwiastunem kolejne indywidualnej opowieści. Jestem ciekawa, jak Simmons poradzi sobie ze zbudowaniem tej postaci.
Tego dowiemy się dopiero 17 października 2017 roku, podczas premiery film.

Źrodło: collider.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…