Walka o prawa do filmu o Pokemonach 2

Rozpoczęła się walka o prawa do filmu fabularnego o Pokemonach. Wiemy, że trwa tajna aukcja pomiędzy Thomas Tull’s Legendary, Warner Bros. i Sony, którzy z zaangażowaniem walczą o wyprodukowanie filmu.

Aktualnie mówi się, że Legendary jest faworytem w licytacji. Jednak ich rodzima firma Wanda stacjonująca w Chinach być problemem ze względu na napięcia pomiędzy Chinami i Japonią. Oto co wiadomo do tej pory o filmie o Pokemonach!

Pokemon zadebiutował w Japonii w 1996 roku jako gra na Game Boy’s – przenośną konsolę Nintendo, a dopiero dwa lata później pojawił się w Ameryce. Gra polegała na łapaniu i trenowaniu Pokemonów, aby w końcu stać się niekwestionowanym Mistrzem Pekomenów. Ta historia dość szybko odnalazła swoje odzwierciedlenie w anime i filmach.

Od 1998 roku wyprodukowano dziewiętnaście filmów z tej serii, a tylko pięć z nich było wyświetlanych w kinach w USA. Warner Bros. dystrybuowała pierwsze trzy, które przyniosły całkiem pokaźne zyski.

Jesteście ciekawi kolejnej produkcji? Kto powinien zająć się tym filmem?

Źrodło: comingsoon.net

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Camizi 2016-04-18

Trzeci akapit to chyba translator wypluł.

edit: wciąż źle, bo mi chodziło o tłumaczenie, a nie gramatykę. W 1996 była premiera dwóch gier na Game Boya – przenośną konsolę firmy Nintendo (serio uchował się ktoś, kto nigdy o niej nie słyszał?). Serial animowany miał premierę dopiero rok później, w 1997.

Gooosik Camizi 2016-04-19

@Camizi Przykro mi, ale niestety ktoś się uchował.
Dziękuję za komentarz i sugestię do poprawki. Fajnie, że ktoś czuwa i uzupełnia wiedzę innych! :)

Proszę czekać…