Nowy narko dramat od USA Network zadebiutuje w czerwcu

Telewizyjna historia "nowego" barona narkotykowego

Na na 21 czerwca, stacja USA Network zaplanowała premierę nowego dramatu kryminalnego Queen of the South będącego remeke’iem kolumbijskiej telenoweli Królowa Południa, która z kolei jest adaptacją książki Artura Péreza-Reverte pod tym samym tytułem.

Serial śledzi losy młodej Meksykanki – Teresy Mendozy (Alice Braga), kobiety zmuszonej do ucieczki z kraju, gdy jej chłopak Guero, diler narkotykowy zostaje zamordowany. Po zamieszkaniu w Stanach Zjednoczonych, Teresa wpada na pomysł doprowadzenia do upadku kartelu narkotykowego, który przyczynił się do śmierci jej chłopaka. Wkrótce rozpoczyna działania zmierzające do jego realizacji. Wkrótce, nieoczekiwany splot wydarzeń sprawia, że kobieta staje na czele organizacji, którą starała się zniszczyć.

W obsadzie serialu są również: Justina Machado (Sześć stóp pod ziemią), Hemky Madera (Trawka), James Martinez (Low Winter Sun), Adriana Barraza (Kapadocja), Joaquim de Almeida (24 godziny), Peter Gadiot (Matador), Carlos Gomez (Piętno gangu), Mark Consuelos (Kingdom), Veronica Falcon (Pan Avila), Gerardo Taracena (Dorwać gringo), Jon-Michael Ecker (Narcos).

Pierwszy składający się z trzynastu odcinków sezon, został wyprodukowany przez Fox 21 Television Productions we współpracy z Universal Cable Productions.

Źrodło: insidetv.ew.com