George R.R. Martin ma pomysł na spinoff Gry o tron 0

W zeszłym tygodniu mówiło się o tym, że na razie nie trwają żadne prace nad spinoffem Gry o tron. Sprawa jednak nie jest przesądzona. Sam twórca świata Westeros, George R.R. Martin, ma pomysł, w jaki sposób jego powieść powinna być kontynuowana na małym ekranie. Martin jest otwarty na propozycję drugiego serialu Gra o tron.

Zainteresowanie spinoffem wzrosło po ogłoszeniu, że do końca serialu pozostało tylko trzynaście odcinków, nie wliczając w to najnowszego sezonu. Nie wyklucza się jednak, że Westeros zostanie wykorzystane w kolejnych serialach. Martin uważa, że istnieje sporo możliwości.

Z pewnością nie brakuje materiał. Każdy odcinek The Naked City, jednego z seriali, które oglądałem będąc dzieckiem, kończył się głosem z offu: "Istnieje osiem milionów historii w Naked City. Ta była tylko jedną z nich". Także w Westeros jest osiem milionów historii… i jeszcze więcej w Essos czy innych krainach. Cały świat jest pełen opowieści, które tylko czekają na swoją kolej… Jeśli tylko HBO jest zainteresowane.

Pytaniem pozostaje, która z tych nieopowiedzianych historii mogłaby zainteresować widzów. Wielu wierzy, że jest duża szansa na prequel, który dzieje się przed buntem Roberta. Część chciałaby zobaczyć, co się będzie działo po obecnych wydarzeniach. Martin wie, co chciałby sam zobaczyć.

Najbardziej naturalną kontynuacją byłaby adaptacja Opowieści z Siedmiu Królestw. Każda z opowieści z powodzeniem mogłaby być zrobiona jak dwugodzinny film telewizyjnych; to prawdopodobnie byłoby idealne rozwiązanie, zamiast cotygodniowego odcinka serialu.

Pisarz odwołuje się do serii opowiadań, które rozgrywają się w tym samym świecie co Pieśń Lodu i Ognia. Z tym, że akcja dzieje się 90 lat wcześniej, zanim pojawili się bohaterowie tacy jak Tyrion, Daenerys czy Arya.

Jeśli HBO chce zrobić serial, który pozostanie w klimacie obecnej Gry o tron, powinien kontynuować opowiadaną historię. George R.R. Martin uważa, że akcja powinna rozgrywać się wokół wojny domowej Targaryenów. Na razie jednak żaden ze spinoffów nie jest planowany. To otwarty temat.

Źrodło: movieweb.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…