Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Wytwórnia zabawek Hasbro będzie miała filmowe uniwersum 0

Szykuje się nam kolejne filmowe uniwersum, którego twórcami będą Paramount Pictures oraz Hasbro. Firmy ponownie planują połączyć swoje siły. Na celowniku mają znane marki, które mogłyby trafić na wielki ekran i zarobić w kinach krocie.

Paramount chce, aby Akiva Goldsman ponownie stworzył pokój scenarzystów, który przygotuje plany pod stworzenie filmowego uniwersum. Materiał źródłowy z pewnością spory. Do wykorzystania są bowiem takie marki jak G.I. Joe, Micronauts, Visionaries, M.A.S.K. oraz ROM.

Paramount i Hasbro byli partnerami przy wielu udanych produkcjach kinowych takich jak serie Transformers czy G.I. Joe. Stworzenie kolejnego pokoju scenarzystów o tak dużym kalibrze tylko zacieśni nasze więzi. Wierzymy, że będzie to początek budowy nowej, pełnej sukcesów franczyzy.

powiedział Brad Grey, prezes Paramount.

Jak do tej pory współpraca obu tych firm jest usłana… dolarami. Seria Transformers na całym świecie zarobiła ponad 3,8 miliarda dolarów, z kolei dwa filmy o G.I. Joe zgarnęły 675 mln dolarów. Takie pieniądze działają na wyobraźnie i nie ma co się dziwić, że szefowie chcą wykorzystać popularność zabawek Hasbro.

Razem z Paramount udało nam się zebrać grupę niesamowicie utalentowanych scenarzystów, która pomoże nam stworzyć filmowe uniwersum. Jesteśmy podekscytowani z możliwości ponownej pracy z Akivą Goldsmanem. Jesteśmy także zadowoleni z kontynuowania naszej współpracy z Paramount. Nasze partnerstwo rozpoczęło sie w 2007 roku od Transformers i wciąż pozostaje mocne.

stwierdził prezes Hasbro, Brian Goldner.

Źrodło: MovieWeb

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…