"May the Force Be With You"

Jacques Toubon w Warszawie 0

Wczoraj wieczorem do Warszawy przyleciał Jacques Toubon, Prezes Eurimages. Od dziś do wtorku trwać tu będzie sesja Eurimages, organizacji zajmującej się wspieraniem europejskich koprodukcji filmowych. Polski Instytut Sztuki Filmowej jest gospodarzem i organizatorem tej sesji Eurimages.

Jacques Toubon, Prezes Eurimages, jest członkiem Parlamentu Europejskiego. Piastował urzędy Ministra Kultury (1993-1995) i Ministra Sprawiedliwości (1995-1997) Francji oraz był doradcą w rządzie Jacques'a Chiraca.

Jacques Toubon i Agnieszka Odorowicz, dyrektor PISFJacques Toubon i Agnieszka Odorowicz, dyrektor PISF

Na obrady Eurimage przybędzie 33 delegatów z ponad 30 europejskich krajów. Będą analizować wybrane projekty filmowe i podejmą decyzję, którym z nich zostaną przyznane dotacje. Jest to także forum, na którym europejscy specjaliści zajmujący się filmem mają możliwość porozmawiania na temat kondycji europejskiego przemysłu filmowego i wymienić doświadczenia związane z funkcjonowaniem europejskiego rynku filmowego i roli, jaką odgrywają kinematografie narodowe.

Eurimages jest organizacją powstałą w 1988 roku przy Funduszu Rady Europy. Jej zadaniem jest wspieranie finansowe europejskich koprodukcji filmowych – filmów fabularnych, dokumentalnych i animacji – poprzez dotowanie ich produkcji, dystrybucji i promocji na arenie międzynarodowej. Od początku swego istnienia Eurimages dofinansował już 937 filmów, na łączną sumę 260 milionów Euro.

Wyniki tej sesji poznany we wtorek wieczorem. Na stronie internetowej PISF ukaże się informacja, które filmy otrzymają dofinansowanie Eurimages.

PISF

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…