Jako redaktor zajmuję się głównie kinem polskim i europejskim. Rodzime produkcje coraz częściej zasługują na promocję, choć nie mają takich "łokci" jak hollywoodzka maszyna. Rzucam więc do walki wszystkie swoje klawiatury i spróbuję to zmienić ;) Prywatnie jestem filmożercą, ale umiarkowanym kinomaniakiem (nie znoszę zapachu popcornu, gdyby nie on, zdecydowanie częściej chodziłbym do kina). W zamian buduję własne kino, gdzie zgromadziłem już ok. 5 tys. pozycji, w tym tysiąc polskich. Na fdb.pl od wiosny 2007 r.

Outcast już po światowej premierze 3

Po uroczystym pokazie najnowszego serialu Roberta Kirkmana Outcast: Opętanie FOX ogłasza datę polskiej premiery.

Sharon Tal Yguado, Chris Black, Kathryn Fink, Patrick Fugit, Wrenn Schmidt, Reg E. Cathey, Kate Lyn Sheil, Philip Glenister, Jan Koeppen i Diego Londono w Auditorium Della Conciliazione, 19 kwietnia 2016, Rzym, Włochy

W Rzymie, 19 kwietnia br., odbyła się uroczysta premiera serialu Outcast: Opętanie. Na czerwonym dywanie pojawili się producenci Chris Black i Sharon Tal oraz główni aktorzy: Patrick Fugit, Philip Glenister, Wrenn Schmidt, Reg E. Cathey i Kate Lyn Sheil. Na twórców oczekiwali fani oraz przedstawiciele mediów z całego świata. W Polsce widzowie kanału FOX zobaczą serial 4 czerwca, zaledwie kilkanaście godzin po premierze w USA.

W 2010 roku Robert Kirkman pokazał światu zombie, otwierając serial The Walking Dead mocną sceną, w której zastrzelona zostaje mała dziewczynka w uroczych kapciach-króliczkach. Teraz w najnowszym serialu Outcast: Opętanie Kirkman oferuje widzom jeszcze większe emocje. Pierwszy odcinek, podczas uroczystej premiery w Rzymie, wywołał wśród widzów niezwykłe odczucia. Najczęściej powtarzana opinia o serialu brzmi: - To będzie mocna rzecz!.

Premierowy odcinek serialu stacja FOX w Polsce pokaże widzom w ramach jednoczesnej globalnej premiery na ponad 125 rynkach już 4 czerwca. Zarówno producenci, jak i krytycy przewidują ogromny sukces serialu, dlatego twórcy, jeszcze przed premierą telewizyjną, podjęli decyzję o produkcji drugiego sezonu. Pierwsza seria składa się z 10 odcinków.

Outcast: Opętanie powstał na podstawie komiksu autorstwa Roberta Kirkmana i rysownika Paula Azacety pt. „Outcast”. Kirkman jest nie tylko pomysłodawcą serialu. Wraz z showrunnerem Chrisem Blackiem, Davidem Alpertem, Sharon Tal Yguado i Sue Naegle pełni także obowiązki producenta wykonawczego. Serial został wyprodukowany przez wytwórnię FOX International Studios i jest pierwszą własną produkcją FOX Networks Group. Prawa do emisji w Stanach Zjednoczonych zakupiła stacja Cinemax, a w Polsce pokaże go tylko kanał FOX.

Przed jednym z pierwszych pokazów (Austin, Texas, luty 2016) twórca serialu, Robert Kirkman w wywiadzie dla Entertainment Weekly wyznał:

Jestem tym pokazem bardzo podekscytowany. Może nawet trochę zdenerwowany. To pierwszy pilot, który napisałem i jestem bardzo ciekaw jak publiczność na niego zareaguje. Wierzę, że będzie super. Odcinek obejrzało do tej pory kilka osób z branży mediowej. Podczas pokazu jedna wyszła, ponieważ był dla niej zbyt mocny. Mam nadzieję, że teraz będzie podobnie. Jeśli nikt nie wyjdzie z sali chyba będę zawiedziony.

Głównym bohaterem serialu jest Kyle Barnes (Patrick Fugit, znany m.in. z U progu sławy, Zaginiona dziewczyna). Jego życie naznaczone jest cierpieniem i udręczeniem z powodu opętania bliskich mu osób. Aby ich chronić, mężczyzna izoluje się od tych, których kocha – prowadzi samotne życie z dala od rodziny i przyjaciół. Poszukuje odpowiedzi na pytanie, dlaczego w jego otoczeniu czai się tak wiele złych mocy. W walce z demonami pomaga mu wielebny Anderson (w tej roli Philip Glenister, Uwodziciel, Życie na Marsie, Powstać z popiołów).

Ponadto zobaczymy znanego m.in. z serialu House of Cards oraz filmów Siedem i Mechanik Rega E. Cathey’a (w roli komendanta Gilesa). Jako była żona Kyle’a Barnesa, Allison wystąpi Kate Lyn Sheil (House of Cards, Zabójczy upał), natomiast w rolę jego siostry Megan Holter wcieli się Wrenn Schmidt (Zakazane imperium).

Premierowy odcinek serialu Outcast: Opętanie w sobotę 4 czerwca na FOX.

Źrodło: informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…