Przeszłość Jokera w Legionie Samobójców

Premiera Legionu samobójców zbliża się wielkimi krokami. Jared Leto i Margot Robbie postanowili podzielić się paroma informacjami odnośnie Jokera i Harley Quinn.

Gdybym miał mieć przeszłość, chciałbym, żeby była wielokrotnego wyboru – tak powiedział Joker w komiksie o Batmanie z 1988 roku.

Przeszłość Jokera budzi zaciekawienie. Fani zastanawiają się, czy ten temat będzie podjęty w Legionie Samobójców i zostanie ujawnione pochodzenie bohatera. Jared Leto został o to zapytany:

Nie wydaje mi się, żebym mógł mówić na ten temat zbyt wiele. W filmie poszliśmy w zupełnie innym kierunku. Myślę, że musieliśmy to zrobić. To było bardzo ważne. Kiedy Joker był zrobiony tak dobrze, zyskuje się wskazówki, w jakim kierunku nie iść.

Leto sam jest fanem Jokera i był niesamowicie zafascynowany tym, że może zaoferować inne spojrzenie na bohatera. Dobrze wie, że ta rola jest czymś więcej niż sumą mniejszych części.

To wielki zaszczyt. Joker funkcjonuje w popkulturze od 75 lat. Jestem ostatni na liście ludzi, którzy redefiniowali i na nowo odkrywali tą postać. Aktorzy, seriale, scenarzyści, artyści i fani. Ludzie zmieniali Jokera przez wiele lat. Odkrywali go. To naprawdę wyjątkowe móc go zagrać.

Na ekranie obok Leto pojawia się Margot Robbie, która po raz pierwszy na dużym ekranie portretuje psychiatrę, która stała się psychopatą. Robbie podkreśla, że jej Harley Quinn będzie raczej klasycznym ujęciem.

Przeprowadziłam długi research dotyczący chorób psychicznych i współuzależnienia. Chciałam zrozumieć, dlaczego Quinn jest zakochana w Jokerze. Zdecydowałam, że jest od niego współuzależniona. Teraz zdecydowanie myślę, że to uzależnienie, a nie choroba… Zobaczycie wiele jej stron. Czasami będzie naprawdę zabawna. Czasami okrutna. Ona po prostu czerpie przyjemność ze wszystkiego, co robi. Niezależnie od tego, czy jest to dobre czy złe, czerpie dokładnie ten sam poziom zadowolenia. Nie jest najłatwiejszą postacią do lubienia.

W Legionie Samobójców pojawią się również Will Smith jako Deadshot, Joel Kinnaman jako Rick Flagg, Jai Courtney jako Captain Boomerang, Cara Delevingne jako Enchantress, Karen Fukuhara jako Katana, Adewale Akinnuoye-Agbaje jako Killer Croc, Jay Hernandez jako El DIablo, Adam Beach jako Slipknot i Viola Davis jako Amanda Waller. Obsada jest imponująca.

Nie możecie się doczekać rezultatów pracy Leto nad Jokerem? Jak myślicie, jaka może być jego przeszłość?

Źrodło: comingsoon.net