http://vimeo.com/mironkundzicz

Scott i Crowe po raz czwarty 0

Ridley Scott wyreżyseruje dramat Nottingham, w którym główną rolę zagra Russell Crowe.

Producentem będzie Brian Grazer (Gruby i chudszy 2: Rodzina Klumpów), dla Imagine Entertainment i Universal Pictures.

Ridley ScottRidley Scott

Universal kupiło jakiś czas temu, prawa do scenariusza autorstwa Ethana Reiffa (Władca demonów) i Cyrusa Vorisa (Kuloodporny). Wtedy własnie, Crowe (Pan i władca: Na krańcu świata) zgodził się zagrać główną rolę.

Film ma być wariacją na temat przygód Robin Hooda. Aktor wcieli się w postać Szeryfa z Nottingham, szlachetnego i dzielnego obrońcę prawa, który pracuje dla skorumpowanego króla i jest uwikłany w miłosny trójkąt z Lady Marion i Robin Hoodem.

Zdjęcia mają ruszyć na początku przyszłego roku.

Scott zajmie się tym projektem, kiedy skończy pracę nad thrillerem o CIA, z Leonardo DiCaprio (Człowiek w żelaznej masce), dla Warner Bros. Scenariusz tego projektu będzie oparty na książce Davida Ignatiusa, Body of Lies, a jego autorem będzie William Monahan (Królestwo niebieskie). Produkują Donald De Line (Żony ze Stepford) i Scott.

Russell Crowe i Ridley Scott pracowali już ze sobą przy trzech filmach, Gladiator, Dobry rok i nadchodzącym American Gangster.

Ridley Scott urodził się w Wielkiej Brytanii. Sławę przyniosły mu filmy Obcy – 8 pasażer Nostromo, Łowca androidów, Thelma i Louise, Gladiator czy Helikopter w ogniu. Był trzykrotnie nominowany do Oscara.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…