Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Walt Disney zamawia kontynuacje swoich hitów 0

Wielki kasowy sukces Księgi Dżungli sprawił, że Walt Disney Pictures podjął decyzję o produkcji kontynuacji filmu Jona Favreau. Dodatkowo zamówiony został sequel Czarownicy z Angeliną Jolie w roli głównej.

Nad scenariuszami do obu tych produkcji będą pracowały osoby odpowiedzialne za skryptu do pierwszych części. Tak więc tekstem do drugiej odsłony przygód Mowgliego zajmie się Justin Marks, a nową historię o Czarownicy napisze Linda Woolverton. Jak doskonale wiemy nie będą to pierwsze kontynuacje kasowych hitów Disneya.

W tym roku na ekranach kin pojawi się druga część Alicji w Krainie Czarów, która nosi Alicja po drugiej stronie lustra. Premiera już 27 maja. To jednak nie koniec disneyowskich filmów live-action. Już w sierpniu nowa wersja filmu Mój przyjaciel smok, a w marcu 2017 roku aktorska odsłona Pięknej i Bestii z Emmą Watson w roli głównej.

A to przecież tylko początek. Walt Disney zarezerwował sporo dat na premiery swoich kolejnych blockbusterów. W 2017 roku pojawią się jeszcze dwie produkcje – 28 lipca i prawdopodobnie 22 grudnia. W 2018 dostaniemy trzy filmy – 6 kwietnia, 3 sierpnia i 25 grudnia. Na 2019 roku zarezerwowana jest na razie tylko jedna data i jest nią 20 grudnia. Jakie filmy mogą zająć miejsce w kalendarzu premier?

Wytwórnia oprócz kontynuacji Księgi Dżungli oraz Czarownicy ma w planach stworzenie takich produkcji jak:
- Cruella, której gwiazdą będzie Emma Stone
- A Wrinkle in Time na podstawie powieści Madeleine L’Engle,
- Jungle Cruise z Dwayne'em Johnsonem
- Dumbo za kamerą którego ma stanąć sam Tim Burton
- Mary Poppins, w którą wcieli się Emily Blunt
- The Nutcracker and the Four Realms, który wyreżyseruje Lasse Hallstrom
- a także niezatytułowany jeszcze film o Dzwoneczku, w którego wcieli się Reese Witherspoon

Źrodło: comingsoon.net

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…