Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Wołyń - pierwszy zwiastun i plakat filmu Smarzowskiego 3

Siódmym filmem w reżyserskiej karierze Wojtka Smarzowskiego będzie zrealizowany z wielką starannością i rozmachem Wołyń. To pierwszy film poruszający dotychczas przemilczany w polskim kinie temat tragicznych wydarzeń na Wołyniu w latach 1943-1944.

W sieci pojawiła się pierwsza oficjalna zapowiedź tego filmu, a także plakat. Teaserowe materiały produkcji możecie zobaczyć poniżej.

Ten film musi kipieć emocjami, ale ma być mostem, a nie murem. Moją ambicją jest zrobienie filmu o miłości w czasach nieludzkich. O miłości, która jest ponad podziałami.

powiedział Wojciech Smarzowski.

Jest lato 1939 roku. Zosia to młoda Polka, bezgranicznie zakochana w Ukraińcu Petro (Wasyl Wasylik). Ich wielka miłość zostaje wystawiona na próbę, gdy ojciec dziewczyny postanawia wydać ją za majętnego wdowca, Skibę. Zaraz po ślubie zrozpaczona Zosia zostaje sama z dziećmi męża powołanego na front. Tymczasem między mieszkającymi obok siebie Polakami, Ukraińcami i Żydami dochodzi do coraz liczniejszych aktów przemocy. Dziewczyna staje się uczestniczką i świadkiem tragicznych wydarzeń, których kulminacją będzie rzeź dokonana na ludności polskiej przez bezwzględnych oprawców z UPA oraz polskie akcje samoobronne.

Wołyń w kinach od 7 października!

Źrodło: informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Avatar square 200x200
Redox 2016-04-26

Na Smarzowskiego zawsze warto czekać. Szkoda, że plakat to taka rzadziocha…

Proszę czekać…