Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Canal+ ma kłopoty finansowe - czy także w Polsce? 0

Francuska spółka medialna Canal+ ma poważne problemy finansowe. Wielkie długi firmy mogą sprawić, ze już niebawem może ona ogłosić bankructwo.

Medialne doniesienia zostały potwierdzone przez właściciela spółki, koncern Vivendi którego prezesem jest Vincent Bollor. Straty z tego roku mogą opiewać nawet na 400 mln dolarów. Jest to potężna kwota, która z roku na rok się zwiększa. Dla porównania w 2015 roku strata wyniosła "zaledwie" 264 mln dolarów.

Mówi się, ze łączny dług firmy może wynosić nawet 1 miliard dolarów. Koncernowi Vivendi nie za bardzo opłaca się inwestować pieniędzy w coś co przynosi ciągłe straty. Z usług Canal+ korzysta we Francji coraz mniej osób. Podobnie jest w innych częściach Europy, gdzie spółka ma swoje oddziały.

W Polsce Canal+ jest udziałowcem platformy nc+. Jednak jak zapewniają przedstawiciele polskiego oddziału, przynosi ona zyski.

Przynosimy dochody i inwestujemy w lokalny kontent na polskim rynku (własne produkcje, koprodukcje i seriale, sport i kanały tematyczne, autorskie inicjatywy). Będziemy inwestować w polski rynek jeszcze więcej. Uważnie obserwujemy konkurencję, ale czujemy się mocnym, dobrym graczem, który oferuje swoim klientom kontent premium.

powiedziała Paulina Smaszcz-Kurzajewska, rzecznik prasowa nc+.

Pod koniec ubiegłego roku, platforma nc+ miała 2,12 mln abonentów. Był to co prawda gorszy wynik, aniżeli ten z 2014 roku, ale tylko o 1,4 procenta. Przygody z ubiegłego roku wyniosły 500 mln euro.

Źrodło: wirtualnemedia.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…