Tajemnica Koszmaru z ulicy Wiązów 1

Film Wesa Cravena Koszmar z ulicy Wiązów wielokrotnie był wydawany na wideo i dvd. Ostatnio pojawiło się wydanie zawierające pięć płyt, które zawierają wszystkie projekty. Co więcej na płytach pojawiły się usunięte sceny, które mogą wiele zmieniać w rozumieniu filmu.

W 1996 roku pojawiło się wydanie kolekcjonerskie, które po raz pierwszy ujawniało usunięte sceny. Trwały one kilka minut i znalazły się na Collector’s Edition VHS, ale od tamtego czasu nikt o nich nie mówił.

A jedna z tych scen NAPRAWDĘ wiele zmienia!

W oryginalnym filmie dowiadujemy się o historii Freddy’ego Kruegera przez rozmowę Nancy Thompson i jej matki Marge, gdzie zostaje wyjaśnione, że ona wraz z innymi mieszkańcami ulicy Wiązów wzięli sprawy w swoje ręce i zamordowali Kruegera. Krótka scena, która rozgrywa się w piwnicy Thompson, kończy się, jak Marge pokazuje Nancy, że wciąż posiada narzędzie zbrodni, a potem następuje przejście do rozmowy telefonicznej pomiędzy Nancy i Glen.

Jednak scena w piwnicy jest troszkę dłuższa w oryginalnej wersji i zawiera więcej informacji. Marge mówi Nancy, ze Freddy zabił jej rodzeństwo, o którym nigdy nie wiedziała. I to samo zrobił z rodzeństwem Glen, Roda i Tiny.

Dodatkowy dialog dostarcza lepszego wyjaśnienia, dlaczego Marge i Donald byli zaangażowani w zamordowanie Freda Kruegera. Dodaje kolejną warstwę emocjonalną do trwającej bitwy pomiędzy Nancy i Freddym – ona nie tylko chciała przetrwać, ale dokonać zemsty za odebrane jej rodzeństwo.

Rzadko usunięty sceny tak bardzo zmieniają sens historii opowiadanej w filmie. Co o tym myślicie?
Oto wyżej wspomniana scena:

Źrodło: http://bloody-disgusting.com/

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…