Po prostu kocham kino :)

Joaquin Phoenix jako Jezus Chrystus oraz jeden z braci Sisters 0

Okazuje się, że terminarz jednego z bardziej ekscentrycznych hollywoodzkich aktorów powoli się zapełnia. Joaquin Phoenix, dobrze znany z tego, że całkowicie poświęca się każdej roli, w którą się wciela, może być może weźmie udział w dwóch nowych projektach: "Marii Magdalenie" oraz nadchodzącej adaptacji powieści Patricka DeWitt’a "Bracia Sisters".

Zgodnie z ostatnimi doniesieniami The Hollywood Reporter, Phoenix jest w trakcie rozmów by dołączyć do Rooney Mary w nowym filmie o Marii Magdalenie. Aktorzy współpracowali ostatnio w dramacie Ona. W projekcie w reżyserii Gartha Davisa, zobaczymy Marę w tytułowej roli, a Phoenix negocjuje podjęcie roli Jezusa. Film ma być autentycznym portretem jednej z najbardziej enigmatycznych i niezrozumiałych postaci w historii. Obsadzenie Phoenixa u boku Mary byłoby definitywnym potwierdzeniem potencjalnego klimatu filmu. Projekt wywołał ostatnio sporą burzę dyskusji po ogłoszeniu, że producentem będzie See-Saw Films (Jak zostać królem). Udział utalentowanego i nieprzewidywalnego Phoenixa z pewnością zwiększy rozgłos powstającego filmu, jednak negocjacje są w początkowej fazie, a problemem mogą okazać się konflikty z już zaplanowanym terminarzem aktora.

Terminarz planów filmowych Phoenixa na najbliższą przyszłość zdaje się być coraz bardziej zagęszczony. Deadline poinformowało ostatnio, że aktor jest również w trakcie negocjacji do roli w westernie "Bracia Sisters", adaptacji nagradzanej powieści Patricka deWitta. Akcja filmu będzie się rozgrywała w czasie gorączki złota w Kaliforni, a Phoenix dołączyłby do obsadzonego już Johna C. Reilly'ego. Film skupi się na historii dwóch braci, Eliego i Charliego Sisters, zatrudnionych by zabić poszukiwacza, który okradł ich szefa. Phoenix prawdopodobnie miałby zagrać jednego z braci u boku Reilly’ego.

“Bracia Sisters” będą anglojęzycznym debiutem francuskiego reżysera Jacquesa Audiarda, który został ostatnio uhonorowany Złotą Palmą na Festiwalu w Cannes za film Imigranci. W rozmowie z Associated Press w listopadzie, Audiard zdradził, że to, co najbardziej lubi w westernach i będzie to można znaleźć w "Braciach Sisters", to narodziny demokracji i koniec bestialstwa, kiedy broń zostawia się u bram miasta.

Źrodło: signature-reads.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…