"May the Force Be With You"

Pierwszy dzień sesji Eurimages 0

Dziś w Warszawie odbył się pierwszy dzień sesji Eurimages. Po obradach uczestnicy sesji obejrzeli najnowszy film Stanisława Muchy Nadzieja, który został dofinansowny przez Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz Eurimages.

Eurimages jest organizacją działającą przy Radzie Europy, wspierającą koprodukcję, dystrybucję i rozpowszechnianie dzieł kina europejskiego. Polski Instytut Sztuki Filmowej jest gospodarzem i organizatorem tegorocznej sesji Eurimages.

Członkowie EurimagesCzłonkowie Eurimages

Dziś w Warszawie w hotelu Sofitel Victoria odbył się pierwszy dzień obrad. Członkowie Eurimages, delegaci z 33 krajów, analizowali wybrane projekty filmowe. We wtorek podejmą decyzje, którym z nich zostaną przyznane dotacje.

Po obradach uczestnicy sesji obejrzeli w kinie Rejs najnowszy, nie prezentowany dotąd publiczności, film Stanisława Muchy Nadzieja.

Nadzieja to historia nietypowego szantażu. Bohater filmu, dwudziestokilkuletni Franciszek, jest świadkiem kradzieży cennego obrazu z ołtarza jednego z warszawskich kościołów. Całe zdarzenie rejestruje amatorską kamerą. Złodziejem okazuje się Benedykt Weber, człowiek wpływowy, właściciel galerii i znawca sztuki. Franciszek nie zdradzi Benedykta, ale w zamian za milczenie żąda od niego, by zwrócił skradziony obraz. Niestety, dzieło sztuki znalazło już nabywcę i wkrótce ma opuścić kraj.

W filmie wystąpili: Rafał Fudalej, Wojciech Pszoniak i Kamila Baar. Scenariusz napisał Krzysztof Piesiewicz. Nadzieja jest koprodukcją polsko-niemiecką. Polskim producentem jest Studio Filmowe Kalejdoskop.

PISF

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…