Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Wysoko oglądalność nowego odcinka Gry o tron 0

Gra o tron powróciła do ramówki HBO w wielkim stylu. Jeden z najpopularniejszych współczesnych seriali zdołał przyciągnąć przed ekrany 10 mln widzów. Mowa tutaj jednak o wszystkich platformach, a nie tylko telewizji.

Pierwszy odcinek szóstego sezonu, który nosi tytuł "The Red Woman" przyciągnął dokładnie 10,7 mln widzów. Jest to łączny wynik w skład którego wchodzi premiera o 21:00, powtórka oraz odtworzenia w HBO Go i HBO Now. Tym samym jest to nowy rekord HBO, który pobił wyniki premiery pierwszego odcinka poprzedniego sezonu oraz jego finału (kolejno 9,8 i 10,3 mln widzów).

Jeśli jednak byśmy pod uwagę nie brali powtórek, a także HBO Go i HBO Now, wtedy wynik prezentuje się mniej okazale. W godzinie premiery Gry o tron przed telewizorami zasiadło 7,9 mln widzów. Jest to spadek względem poprzedniego sezonu. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że coraz więcej osób korzysta z usług streamingowych HBO.

Portal Entertaiment Weekly podał także wynik z Wielkiej Brytanii, gdzie padł rekord. Premierowy epizod zgromadził przed ekrany 2,2 mln widzów.

Źrodło: EW

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…