Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Bohaterka Alita: Battle Angel nie będzie Azjatką 1

Po tym jak w mediach i sieci rozpętała się burza przy okazji angażu Scarlett Johansson do filmu Ghost in the Shell, Hollywood może już niebawem zgotować kolejny konflikt na tle rasowym. Chodzi bowiem o wybór aktorki, która zagra główną rolę w filmie Alita: Battle Angel.

Według medialnych doniesień, 20th Century Fox ma kilka kandydatek, które mogłyby zostać gwiazdami produkcji. Żadna z nich nie jest jednak Azjatką. Jakie aktorki miałyby walczyć o rolę? Oto kandydatki:

Maika Monroe

Zendaya

Rosa Salazar

Bella Thorne

Od wielu lat mówiło się, iż James Cameron miałby wyreżyserować tę produkcję. Oczywiście na ten moment nie jest to możliwe z powodu prac nad kontynuacjami Avatara. 20th Century Fox wybrał jednak innego człowieka, który stanie za kamerą filmu. Jest nim Robert Rodriguez, który otrzymał błogosławieństwo od samego Camerona.

Na razie jednak proces tworzenia filmu jest we wczesnej fazie. Wciąż trwają przepychanki co do budżetu. Szacuje się, że może on wynieść nawet 200 mln dolarów. Dla Foxa taka kwota jest jednak nie do przyjęcia.

Film Alita: Battle Angel ma być adaptacją słynnej mangi autorstwa Yukito Kishiro o takim samym tytule. Głównym bohaterem jest cyborg o imieniu Alita. Zostaje ona przywrócona do życia przez naukowca Daisuke Ido, który chce aby rozprawiła się ona z przestępcami. Wkrótce Alita wyrusza na swoją pierwszą misję.

Źrodło: The Hollywood Reporter

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…