Po prostu kocham kino :)

W spirali - bezwzględnie szczerze o miłości, seksie, zdradzie i namiętności 0

17 czerwca w kinach W SPIRALI, intymny, przekraczający tabu toksycznej miłości autorski film Konrada Aksinowicza, z jedną z najbardziej elektryzujących par polskiego kina: Katarzyną Warnke i Piotrem Stramowskim.

fot. Wojciech Zieliński

Krzysztof i Agnes uciekają od małżeńskich kłopotów w wycieczkę za miasto, ale nie udaje im się uciec od samych siebie. Żeby wytrzymać podróż, zabierają po drodze ekscentrycznego autostopowicza Tamira, który zobaczy w nich coś oprócz złości i bólu – żywe, głębokie, choć trudne uczucie. Żeby pomóc im je odnaleźć, Tamir stanie się ich przewodnikiem, szamanem, przyjacielem, a wreszcie – wrogiem. Wypuszczone na wolność emocje upomną się o ofiarę i poruszą stare wspomnienia, które zabiorą bohaterów za
następny ważny życiowy zakręt.

Piotr Stramowski, Olga Bołądź (fot. Wojciech Zieliński)

Gdzie kończy się miłość, a zaczyna fatalne zauroczenie? I czym różni się jedno od drugiego? W spirali to emocjonalny rollercoster, wiwisekcja relacji, w której cierpienie, poniżenie, gniew sklejone są z pożądaniem i namiętnością.

Scenariusz do filmu powstał we współpracy Konrada Aksinowicza z Julitą Olszewską. W obsadzie, u boku Katarzyny Warnke i Piotra Stramowskiego wystąpią również: Tamir Halperin, Grzegorz Młudzik, Olga Bołądź, Antoni Królikowski, Karolina Porcari, Bartłomiej Kotschedoff, Nikodem Kasprowicz, Natalia Lasota, Mariusz Sojak oraz Agnieszka Bryk.

Katarzyna Warnke (fot. Wojciech Zieliński)

Film miał międzynarodową premierę na 19. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Black Nights w Tallinnie. Był również prezentowany na 40. Festiwalu Filmowym w Gdyni w Konkursie INNE SPOJRZENIE skupiającym najciekawsze formalnie i koncepcyjnie filmy autorskie.

Źrodło: informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…