Kinomaniak. Fan filmów akcji z lat 80. i 90.. Z FDb związany od 2006 roku.

Zwiastun Snowdena o inwigiliacji 4

Mamy dla Was oficjalną zapowiedź filmu Snowden, którego reżyserem i scenarzystą jest Oliver Stone, trzykrotny laureat Oscara. W tytułowej roli wystąpi Joseph Gordon-Levitt, a premiera planowana jest na 16 września br.

Produkcja opowiada historię Edwarda Snowdena, byłego podwykonawcę Agencji Bezpieczeństwa Narodowego (NSA), który wyjawił całemu światu tajne dokumenty, wypuścił na światło dzienne informacje dotyczące rządowej inwigiliacji obywateli bez ich zgody i ostatecznie uciekł z kraju by uniknąć aresztowania i oskarżenia o zdradę stanu. Miliony Amerykanów debatują czy Snowden jest raczej bohaterem czy zdrajcą, co wystarczyło do powstania filmu. Temat jest bardzo kontrowersyjny i zapewne pozostawi widza bez odpowiedzi na powyższe pytanie.

W rolach drugoplanowych wystąpili Shailene Woodley, Nicolas Cage, Tom Wilkinson, Rhys Ifans, Zachary Quinto i Melissa Leo. Za produkcję odpowiadają Moritz Borman, Eric Kopeloff i Philip Schulz-Deyle.

Wielu czeka na premierę po tym jak została ona już parokrotnie przesunięta – najpierw z końca 2015 roku na nieokreślony początek 2016, żeby po jakimś czasie ponownie zmienić datę na 16 września br. Oficjalna wersja powodu przesunięcia, podawana przez reżysera, to potrzeba czasu na skończenie filmu. Nie chciał wypuścić nie dokońca zadowalającego dzieła, zwłaszcza przy tak kontrowersyjnym temacie. Jeśli produkcja okaże się dobra ma szansę powalczyć o niejedną prestiżową nagrodę, wliczając Oscary. Pytanie jednak czy film ma do pokazania coś więcej niż nagrodzony statuetką Oscara film dokumentalny Citizenfour. O tym przyjdzie nam się dopiero przekonać.

Źrodło: /Film

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 4

Redox

Dobra zapowiedź. Spełniła moje oczekiwania. Podoba mi się ton głosu/akcent/dykcja. Kto słuchał trochę Snowdena, ten wie, że JGL brzmi w tym zwiastunie podobnie.

jacks Redox

@Redox Mam podobne wrażenie. Jedynie boję się, że trochę za dużo zwiastun już nam pokazał. Liczę na dobre kino i świetną kreację JGL.

Redox jacks

@jacks Jeśli nie miałeś szansy sprawdzić, to polecam dokument "Citizen Four". Kawał solidnej dziennikarskiej pracy.

jacks Redox

@Redox właśnie nie widziałem, ale Oscar z najlepszy dokument na pewno wręczony nie bez powodu. Muszę nadgonić. Boję się tylko, że wtedy Snowden nie zrobi na mnie wrażenia.

Proszę czekać…