Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

TVP wykupiła sublicencję na Euro 2016 od Polsatu 0

Oficjalne mecze reprezentacji Polski wracają do Telewizji Publicznej. Fani uwielbiający komentarz Dariusza Szpakowskiego będą mogli emocjonować się występem naszych zawodników na Mistrzostwach Europy, słuchając głosu legendarnego dziennikarza.

Jacek Kurski ogłosił iż UEFA pozytywnie rozpatrzyła sprawę pozyskania przez TVP sublicencji od Polsatu na pokazywanie meczów Euro 2016, które odbędą się we Francji. W oficjalnym komunikacie można przeczytać:

TVP pokaże 11 spotkań: mecz otwarcia Francja – Rumunia 10 czerwca, wszystkie grupowe mecze Polaków (12 czerwca z Irlandią Północną, 16 czerwca Niemcami i 21 czerwca z Ukrainą), dwa mecze 1/8 finału, dwa mecze 1/4 finału, oba półfinały i finał.

TVP będzie alternatywą dla Polsatu, który posiada prawa do pokazywania wszystkich spotkań na turnieju finałowym. Dla Telewizji Publicznej taki obrót spraw jest swego rodzaju sukcesem. Przypomnijmy, że dodatkowo TVP nabyła prawa do transmitowania wszystkich meczów reprezentacji Polski w latach 2018-2022 oraz wielkich turniejów międzynardowych.

W pakiecie nabytym przez telewizję znalazły się: mistrzostwa świata 2018 w Rosji (bez eliminacji), mistrzostwa Europy 2020 (wraz z eliminacyjnymi meczami Polski) oraz mistrzostwa świata 2022 w Katarze (wraz z eliminacyjnymi meczami Polski) oraz Liga Narodów.

Źrodło: TVP

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…