Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

DreamWorks Animation wykupione przez Comcast 1

Comcast, czyli obok The Walt Disney Company największa korporacja medialna na świecie, zrobiła poważny krok do stania się numerem jeden. Właśnie ogłoszono, że gigant dokonał wielkiego zakupu, jakim niewątpliwe jest pozyskanie DreamWorks Animation.

Wytwórnia zajmująca się produkcjami filmów animowanych wyceniana była na 2,3 mld dolarów. Comcast musiał jednak zapłacić zdecydowanie większe pieniądze. Jak się okazuje cała transakcja zamknęła się w niebagatelnej kwocie 3,8 mld dolarów. Taka transakcja spowoduje zmiany na stołkach wysoko postawionych pracowników.

Z pracą prezesa DreamWorks Animation pożegna się Jeffrey Katzenberg. Nie opuści on jednak firmy całkowicie. Od teraz będzie pracował w roli konsultanta. Comcast po tym zakupie przejmie prawa do wielu znanych marek na świecie. Wystarczy przytoczyć tytuły takich animacji jak Shrek, Kung Fu Panda, Madagaskar czy Jak wytresować smoka. Są to produkcje znane i lubiane, a do tego cieszące się niesamowitą popularnością.

A to przecież nie koniec. Do wytwórni należy także Illumination Entertainment, które jest odpowiedzialne za stworzenie równie popularnych filmów dla dzieci – Jak ukraść Księżyc oraz Minionków.

Źrodło: Collider

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…