Córka Micka Jaggera nie chce być aktorką 0

Brytyjska modelka Lizzie Jagger zrezygnowała z roli w filmie Sofii Coppoli Marie-Antoinette.

Córka wokalisty Rolling Stones i modelki Jerry Hall zdołała namówić amerykańską reżyser do tego by dała jej szansę w produkcji. Gdy jednak doszło do realizacji zdjęć Lizzie Jagger tak się zdenerwowała, że musiała zrezygnować z roli by się nie skompromitować.

Główną bohaterką filmu będzie Maria Antonina – królowa Francji, córka cesarza Austrii Franciszka I i Marii Teresy, żona Ludwika XVI. Znana z rozrzutności i dworskich intryg księżna austriacka nie zdobyła specjalnej popularności w swoim kraju. W okresie rewolucji francuskiej zabiegała o pomoc wojsk państw obcych w celu odzyskania władzy królewskiej. W 1792 roku została osadzona wraz z królem w więzieniu. Jakobini skazali ich na śmierć i ścięli.

W roli głównej pojawi się Kirsten Dunst. Jako Ludwika XVI zobaczymy Jasona Schwartzmana. Rip Torn wcieli się w postać Ludwika XV, ojca Ludwika XVI. Molly Shannon zagra Annę Wiktorię, ciotkę Marii Antoniny. Włoska aktorka Asia Argento zagra hrabinę Du Barry, faworytę króla Ludwika XV.

Za scenariusz i reżyserię odpowiada Sofia Coppola. Artystka zajmie się również produkcją z Rossem Katzem poprzez studio American Zoetrope. Obraz powstanie dla wytwórni Columbia Pictures. Film zostanie już wkrótce pokazany na festiwalu w Cannes.

Lizzie Jagger, www.virgin.netLizzie Jagger, www.virgin.net

megafon.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…