20th Century Fox bez niespodzianek na Comic - Con 2016

Jesteśmy już na ostatniej prostej do Comic-Con w San Diego i dowiadujemy się coraz więcej o wytwórniach, które wezmą udział w konwencji. Jeśli chodzi o filmy, konwencja była w szczytowej formie, kiedy Avengers wkroczyli na scenę po raz pierwszy. Od tego momentu idzie coraz gorzej. W zeszłym roku Marvel nawet nie zadał sobie trudu, aby pojawić się na Comic-Con. Studiom coraz trudniej jest ściągnąć uwagę i wyłożyć ogromne pieniądze na promocje bez gwarancji osiągnięcia sukcesu.

Wygląda na to, że 20th Century Fox przyczyni się do mniejszego zainteresowania Comic-Con. Jak donosi The Wrap studio zrezygnowało z pokazania jakichkolwiek ekskluzywnych materiałów z obawy przed ich przedwczesnym udostępnieniem w sieci. Oczywiście było wiadomo, że filmy znajdą się w internecie, biorąc pod uwagę fakt, ilu uczestników relacjonuje na żywo wydarzenia z konwentu przez Periscope. Studio powinno być gotowe, aby zamieścić wszystko to, co pokaże w Hall H, na Youtubie, aby fani mogli zobaczyć materiały w pełnej wersji HD, zamiast marnego obrazu z telefonu.

Tymczasem Fox nie zamierza tego zrobić. Fani nie zobaczą żadnych materiałów z Assassin's Creed, Wojny o Planetę Małp, Deadpool 2, Wolverine 3. Poza tym krążą plotki, że Disney może porzucić tegoroczne Comic-Con. Skoro miał już swoje własne konwencje, wydaje się bez sensu, aby pojawiać się na SDCC. Jednym znaczącym graczem, który pozostał na boisku jest Warner Bros z DC Extended Universe oraz Paramount z Transformers. Wygląda jednak na to, że Comic-Con złoty okres ma już za sobą.

Źrodło: http://geektyrant.com/