Po prostu kocham kino :)

Po licznych protestach Will Ferrell nie zagra Ronalda Reagana 2

Dwa dnia temu pisaliśmy o tym, że Will Ferrell zagra Ronalda Reagana w nowej komedii, jednak aktor wycofał się z projektu z uwagi na ogromny publiczny sprzeciw wobec całego projektu.

Ferrell miał być również zaangażowany w projekt od strony produkcji poprzez Gary Sanchez Productions. Poplecznicy byłego prezydenta oraz jego dzieci, Patti Davis i Michael Reagan, wyrazili swoją krytykę wobec projektu po tym, jak okazało się, że film miałby się skupić na pogłębiającej się demencji Reagana spowodowanej chorobą Alzheimera, gdy jeszcze pełnił urząd.

Organizacja Alzheimer’s Association w piątek wypuściła oświadczenie, w którym krytykuje pomysł tworzenia filmu, który w satyryczny sposób przedstawia tak poważną chorobę, jak choroba Alzheimera. Porównują ten pomysł do użycia raka lub innej śmiertelnej choroby w komedii.

Fabuła pióra Mike’a Rosolio skupia się na prezydencie, który w czasie drugiej kadencji zaczyna popadać w demencję. Ambitny stażysta Reagana przekonuje go wtedy, że jest on aktorem grającym prezydenta w filmie. Scenariusz już wcześniej przykuł uwagę branży, trafiając na czarną listę, czyli zbiór najciekawszych, niewykorzystanych skryptów.

Sprzeciw pojawił się natychmiast. Michael Reagan na portalu Twitter napisał, że wszyscy zaangażowani w ten projekt powinni się wstydzić. Choroba Alzheimera nie jest komedią. Choroba ta najpierw kradnie Ci umysł, by potem zabić.

Patti Davis skrytykowała film w otwartym liście opublikowanym w "Daily Beast".

I watched as fear invaded my father’s eyes — this man who was never afraid of anything. I heard his voice tremble as he stood in the living room and said, ‘I don’t know where I am,’ she wrote. There was laughter in those years, but there was never humor.
tłum.: Patrzyłam jak strach ogarnia oczy mojego ojca – tego człowieka, który nigdy nie bał się niczego. Słyszałam jego drżący głos, gdy stał w salonie i mówił "nie wiem, gdzie jestem," napisała. Było nieco śmiechu przez te lata, ale już nigdy komicznego nastroju.

z otwartego listu Patti Davis

Fundacja Reagana w swoim oświadczeniu wyraziła niezadowolenie udziałem Ferrella w projekcie. Film nie ma jeszcze studia ani finansowania, więc nie wiadomo, czy prace nad projektem będą kontynuowane. Portal PageSix jako pierwszy poinformował o rezygnacji Ferrella z udziału w filmie.

Źrodło: http://variety.com/

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 3

Redox 2016-05-01

Szkoda, bo lubię takie niekonwencjonalne decyzje obsadowe. Ferrell w dramatycznej roli to by było coś nowego.

nathalie Redox 2016-05-01

@Redox Hmm właśnie problem w tym, że ten film miał być raczej komediowy. Stąd całe oburzenie. A obsadzenie Ferrella w tej roli było dolaniem oliwy do ognia.

Redox nathalie 2016-05-02

@nathalie Nie wiem czy miał być komedią do końca. Variety jako pierwsza podała tego newsa i nie było tam mowy, że to kolejna ferrellowa komedia, z których jest znany. Projekt określany jest jako "satyra polityczna". Wydaje mi się, że miał być to dramat z elementami komediowymi. Mam nadzieję, że rodzina Reaganów wyciągnie kija z dupska.

Proszę czekać…