10 interesujących faktów na temat filmu Deadpool 9

Przygotowaliśmy dla Was 10 najbardziej interesujących ciekawostek na temat filmu Deadpool.

  1. Na Prima Aprilis 2015 roku, Ryan Reynolds napisał na twitterze, że film będzie dozwolony od 13 lat. Później tego samego dnia, aktor potwierdził, że to był żart, i film nie będzie miał ograniczenia wiekowego.
  1. Ryan Reynolds oświadczył, że Deadpool będzie ostatnią postacią z komiksu, którą kiedykolwiek miałby zagrać. Jednak jak najbardziej ponownie wcieli się w postać Deadpoola.

Deadpool

  1. 3-minutowy test filmu został stworzony w styczniu 2012 roku, starając się przekonać szefów studia, aby ruszyli do przodu z filmem. W dniu 1 sierpnia 2014 roku, nagranie zostało upublicznione, i spotkało się z pozytywną reakcją ze strony fanów. Z tego powodu, w końcu rozpoczęto produkcję. Materiał filmowy był tak popularny, że ta część została umieszczona w rzeczywistej wersji filmu.
  1. Chiny zrezygnowały z kinowej dystrybucji filmu. Powodem takiej decyzji była kategoria wiekowa R, przez którą w filmie jest masa przemocy, wulgarny język oraz treści erotyczne i nagość. Ewentualna przeróbka filmu nie wchodziła w grę, ponieważ zbyt duży jego fragment trzeba by było zmienić. Podobny los spotkał filmy Mroczny Rycerz, Noe: Wybrany przez Boga i Crimson Peak. Wzgórze krwi.
  1. W filmie miała pojawić się dodatkowo dwójka złoczyńców Wyre oraz Cable. Pierwszego z nieznanych przyczyn wycięto z ostatecznej wersji filmu, natomiast z drugiej postaci zrezygnowano twierdząc, że bardziej pasować będzie do występów w ewentualnej kontynuacji.
  1. W czerwcu 2010 roku stanowisko reżysera zaproponowano Robertowi Rodriguezowi (Sin City – Miasto grzechu), który nie przyjął go z powodu pracy nad filmem Mali agenci: Wyścig z czasem w 4D. Propozycję odrzucił również David S. Goyer (Mroczny Rycerz).

Deadpool

  1. W komiksach, Deadpool cierpiał na schizofrenię i często mówił do siebie. W filmie, postanowiono to zmienić, zamiast do siebie bohater bezpośrednio zwraca się do widza.
  1. Kostium Deadpoola miał warstwę mięśni pod spodem, która musiała być usunięta, ponieważ Ryan Reynolds był tak muskularny, że strój był nie tylko dla niego za ciasny, ale również sprawiał wrażenie, że wyglądał jak olbrzym. Dodatkowo aktor zatrzymał oryginalny strój dla siebie.
  1. Film jest debiutem reżyserskim Tima Millera. Nakręcono go w 48 dni.

Dead Pool Board

  1. Na tablicy widocznej w barze "Dead Pool Board" znajduje się sporo znanych nazwisk m.in. Ryan Reynolds, T.J. Miller, Rob Liefeld, Mike Tyson, Vladimir Putin, Ozzy Osbourne, Charlie Sheen, Shia LaBeouf, Bill Cosby, Lindsay Lohan, Miley Cyrus, John Boothe, Amanda Bynes, Kid Rock, Arnold Palmer, Ned Beatty, oraz Kanye West.
Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Redox 2016-05-03

Fajne zestawienie, ale przynajmniej ja niczego nowego się nie dowiedziałem :)

Proszę czekać…