Kraina lodu 2 - fani chcą związku homoseksualnego w animacji

GLAAD, amerykańska organizacja LGBT, która zajmuje się eliminowaniem homofobii oraz dyskryminacji przez wzgląd na orientację seksualną i tożsamość płciową, ponownie w natarciu. Tym razem dostało się wytwórni Walta Disneya.

Członkowie organizacji zarzucają, że od roku w żadnym filmie Disneya nie było postaci o orientacji homoseksualnej. Sporo mówiło się o tym, że w kolejnej części sagi "Gwiezdne wojny", reżyser Rian Johnson takowego bohatera zaprezentuje. Filmowiec nie jest jednak za bardzo zainteresowany tym, aby postacie Poe Damerona lub też Finna poszły tą drogą.

Zwolennicy LGBT domagają się, aby główna bohaterka animacji Kraina lodu, Elsa miała dziewczynę. Na portalach społecznościowym zostało to nawet okraszone hasztagiem #GiveElsaaGirlfriend. Fani domagają się, aby Disney otworzył szerzej swoją furtkę na osoby homoseksualne.

I właśnie jednym z pierwszy kroków w tym celu, jest zrobienie z Elsy dziewczyny o innej orientacji. Jednym z argumentów jest to, że dzieci na co dzień mające do czynienia z LGBT powinny wiedzieć, że nie jest to nic złego. Ciężko jednak będzie Disneyowi pozytywnie odpowiedzieć na to wezwanie. Produkcja Krainy Lodu 2 już trwa i raczej nie zanosi się, aby twórcy zmieniali coś w jej trakcie. Poniżej znajdziecie kilka tweetów, które zostały oznaczone wyżej wspomnianym hasztagiem.

Źrodło: MovieWeb


Gracjan Mikitin
Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)