Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Kraina lodu 2 - fani chcą związku homoseksualnego w animacji 1

GLAAD, amerykańska organizacja LGBT, która zajmuje się eliminowaniem homofobii oraz dyskryminacji przez wzgląd na orientację seksualną i tożsamość płciową, ponownie w natarciu. Tym razem dostało się wytwórni Walta Disneya.

Członkowie organizacji zarzucają, że od roku w żadnym filmie Disneya nie było postaci o orientacji homoseksualnej. Sporo mówiło się o tym, że w kolejnej części sagi "Gwiezdne wojny", reżyser Rian Johnson takowego bohatera zaprezentuje. Filmowiec nie jest jednak za bardzo zainteresowany tym, aby postacie Poe Damerona lub też Finna poszły tą drogą.

Zwolennicy LGBT domagają się, aby główna bohaterka animacji Kraina lodu, Elsa miała dziewczynę. Na portalach społecznościowym zostało to nawet okraszone hasztagiem #GiveElsaaGirlfriend. Fani domagają się, aby Disney otworzył szerzej swoją furtkę na osoby homoseksualne.

I właśnie jednym z pierwszy kroków w tym celu, jest zrobienie z Elsy dziewczyny o innej orientacji. Jednym z argumentów jest to, że dzieci na co dzień mające do czynienia z LGBT powinny wiedzieć, że nie jest to nic złego. Ciężko jednak będzie Disneyowi pozytywnie odpowiedzieć na to wezwanie. Produkcja Krainy Lodu 2 już trwa i raczej nie zanosi się, aby twórcy zmieniali coś w jej trakcie. Poniżej znajdziecie kilka tweetów, które zostały oznaczone wyżej wspomnianym hasztagiem.

Źrodło: MovieWeb

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 4

Redox 2016-05-04

Wciskanie coś na siłę do fabuły, bo tak wypada? Nie sorry. Podobną śpiewkę słyszę przy nowych "Star Wars". Mam nadzieję, że twórcy oleją takie śmieszne żądania.

djdan1201 2016-05-04

Jakaś paranoja , po prostu chore , zacznie się niewinnie od księżniczek lesbijek , księciach pedałach , zoofilie a wkońcu Król bedzie mial za męża 12 letniego chłopaczka.

KubiQ 2016-05-04

A w sumie… czemu nie?

Znaczy, nie zrozumcie mnie źle, fani nie powinni naciskać na twórców w żadnym stopniu, ale jeśli się zastanowić, to takie posunięcie fabularne daje bardzo dużo możliwości. Jak mieszkańcy królestwa by na to zareagowali? Jak by to wpłynęło na kwestie utrzymania władzy w królestwie? Co gdyby, dajmy na to, Elsa musiała wyjść za mąż żeby utrzymać władzę w królestwie, albo spadnie ona na jej młodszą siostrę? I co gdyby tego zamążpójścia odmówiła? To znaczyłoby bardzo wiele z perspektywy rozwoju obu tych postaci, bo Anna musiałaby dorosnąć do nowych obowiązków. Bardzo by mnie to ciekawiło.

No i aspekt społeczny. Nazywajcie mnie lewakiem, ale dzieciaki powinny poznawać inne style życia, inne formy miłości i tak dalej. Nie chodzi tu o to by je zarażać wirusami LBGT jak to widzi przeciętny prawicowiec, tylko żeby nauczyć je tolerancji, akceptacji dla tego co inne.

Inna sprawa że Disney na 100% tego nie zrobi. Tak jak w poście – prace nad filmem już trwają, a jeżeli przerywasz na siłę coś co jest w procesie tworzenia, i to na siłę modyfikujesz, no to dobrze się to dla samego produktu nie kończy…

piter2681 2016-05-04

tragedia… w filmie dla dzieci…

Proszę czekać…