Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Michael Fassbender zagra seryjnego mordercę 1

Jak donosi Variety, Michael Fassbender prowadzi rozmowy na temat udziału w filmie "Entering Hades". Produkcja miałaby powstać w oparciu o powieść Johna Leake’a.

Historia jest oparta na faktach i opowiada o Jacku Unterwegerze, a austriackim pisarzu, który po godzinach był także… seryjnym mordercą. Po pierwszym morderstwie został skazany, aby po kilku latach wyjść na wolność. Wówczas został prawdziwym celebrytą, a wszyscy nazywali go wzorem do naśladowania. Za kratkami pisał opowiadania, sztuki teatralne a także własną autobiografię. Był zapraszany do telewizji.

Unterweger powrócił jednak do mordowania, a jego ofiarami były prostytutki. Wówczas w Austrii nie wiedziano jak radzić sobie z seryjnym mordercą, ponieważ on był pierwszym. Nazwano go "Kurierem wiedeńskim". On sam zaczął pracować jako dziennikarz, który zajmuje się tą sprawą. Tworzył reportaże i wywiady. Był w tym tak dobry, że otrzymał propozycję pracy w Los Angeles. Skorzystał z niej. Chęć zabijania była jednak tak mocna, że w Stanach Zjednoczonych jego ofiarami zostały trzy kolejne kobiety. W Ameryce poradzono sobie z nim jednak dosyć szybko i złapano Unterwegera.

Temat iście filmowy. Scenariusz do filmu został napisany przez Billa Wheelera. Jego poprawką zajmie się zdobywca Oscara, Alexander Dinelaris. Na razie nie wiemy kto wyreżyseruje tę produkcję.

Źrodło: Variety

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Avatar square 200x200
Redox 2016-05-04

Pomysł niesamowity.Oby udało się porządnie przenieść go na duży ekran.

Proszę czekać…