Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Ilu ludzi odwiedza stronę Netfliksa? 1

Wejście Netfliksa na polski rynek nie było aż tak wielkim wydarzeniem jak się spodziewano. Według mnie wina leży także po stronie samej platformy, która mówiąc kolokwialnie olała sobie sprawę promocji w naszym kraju.

Tak naprawdę w polskiej telewizji czy też innych środkach masowego odbioru, nie spotkałem się z reklamą Netfliksa. Tak, więc sama oferta trafiła tak naprawdę do ludzi zainteresowanych usługami amerykańskiej firmy. Jak to odbija się na ilości odwiedzin strony?

Z analizmy gemiusAudience przeprowadzonej dla serwisu Wirtualne Media, wynika że nie jest tak kolorowo, jakby wszystkim mogło się wydawać. Początek był całkiem obiecujący. Netflix rozpoczął z 338 tysiącami użytkowników. W kolejnym miesiącu ten wynik strasznie zmalał. Trudno w to uwierzyć, ale liczba aktywnych użytkowników spadła z 338 do 74 tysięcy.

W trzecim miesiącu było już trochę lepiej. Premiery głośnych tytułów takich jak Daredevil czy House of Cards spowodowały, że widzowie ponownie zainteresowali się usługą platformy. Liczba odwiedzin zwiększyła się z 74 tysięcy do 161 tysięcy. Jak widać ludzie nie za bardzo chcą opłacać Netfliksa regularnie. Prawdopodobnie firma będzie miała tego rodzaju sinusoidę związaną z przypływem i odpływem użytkowników na stronie.

Co ciekawe w badaniach nie uwzględniono ludzi, którzy oglądają filmy i seriale na tabletach oraz smartfonach. Powód jest bardzo prosty – zbyt mała liczba odwiedzin przez te urządzenia, aby można taką liczbę oszacowąć. Osobiście mnie to cieszy, ponieważ nie jestem zwolennikiem oglądania czegokolwiek na telefonie poza głupimi filmikami na Youtube. A Wy korzystacie z Netfliksa?

Źrodło: wirtualnemedia.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…