Ilu ludzi odwiedza stronę Netfliksa?

Wejście Netfliksa na polski rynek nie było aż tak wielkim wydarzeniem jak się spodziewano. Według mnie wina leży także po stronie samej platformy, która mówiąc kolokwialnie olała sobie sprawę promocji w naszym kraju.

Tak naprawdę w polskiej telewizji czy też innych środkach masowego odbioru, nie spotkałem się z reklamą Netfliksa. Tak, więc sama oferta trafiła tak naprawdę do ludzi zainteresowanych usługami amerykańskiej firmy. Jak to odbija się na ilości odwiedzin strony?

Z analizmy gemiusAudience przeprowadzonej dla serwisu Wirtualne Media, wynika że nie jest tak kolorowo, jakby wszystkim mogło się wydawać. Początek był całkiem obiecujący. Netflix rozpoczął z 338 tysiącami użytkowników. W kolejnym miesiącu ten wynik strasznie zmalał. Trudno w to uwierzyć, ale liczba aktywnych użytkowników spadła z 338 do 74 tysięcy.

W trzecim miesiącu było już trochę lepiej. Premiery głośnych tytułów takich jak Daredevil czy House of Cards spowodowały, że widzowie ponownie zainteresowali się usługą platformy. Liczba odwiedzin zwiększyła się z 74 tysięcy do 161 tysięcy. Jak widać ludzie nie za bardzo chcą opłacać Netfliksa regularnie. Prawdopodobnie firma będzie miała tego rodzaju sinusoidę związaną z przypływem i odpływem użytkowników na stronie.

Co ciekawe w badaniach nie uwzględniono ludzi, którzy oglądają filmy i seriale na tabletach oraz smartfonach. Powód jest bardzo prosty – zbyt mała liczba odwiedzin przez te urządzenia, aby można taką liczbę oszacowąć. Osobiście mnie to cieszy, ponieważ nie jestem zwolennikiem oglądania czegokolwiek na telefonie poza głupimi filmikami na Youtube. A Wy korzystacie z Netfliksa?

Źrodło: wirtualnemedia.pl


Gracjan Mikitin
Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)