Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Batman i Superman nie dadzą rady Deadpoolowi 1

Senny koszmar producentów filmu Batman v Superman: Świt sprawiedliwości trwa. Film, który miał zmiażdżyć w tym roku rywali w walce o miano najbardziej dochodowego, ponosi sromotną porażkę jeszcze w jego połowie.

Już teraz wiadomo, że obraz wyreżyserowany przez Zacka Snydera nie ma szans na przegonienie aktualnego lidera amerykańskiego zestawienia box office. Pierwsze miejsce wciąż zajmuje Deadpool, który na swoim koncie ma 361,8 mln dolarów. Drugi film należący do filmowego uniwersum DC Comics oraz Warner Bros. Pictures zarobił do tej pory 325,4 mln dolarów.

Pomiędzy oboma filmami jest niemalże 40 mln dolarów różnicy. W ostatni weekend produkcja DC zaliczyła 30 procentowy spadek wpływów i dorzuciła do swojego konta 3,8 mln dolarów. Spadki są jednak na tyle duże, że Batmana i Supermana nie ma co liczyć na przegonienie Deadpoola. Pomóc mógłby tylko cud.

Co prawda na świecie dwójka najbardziej popularnych herosów zarobiła więcej. Na ten moment jest to ponad 863 mln dolarów, przy 761 mln Deadpoola. Trzeba jednak pamiętać o budżetach obu produkcji. Film Foxa to absolutny hit, który zarobił 13 razy więcej niż w niego zainwestowano.

Źrodło: boxofficemojo

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…