Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Emmerich zainteresowany Bitwą o Midway 0

20th Century Fox i Roland Emmerich w tym roku zadebiutują filmem Dzień niepodległości: Odrodzenie , który będzie kontynuacją hitu sprzed 20 lat. I chociaż nowy film reżysera wciąż czeka na premierę, to on sam ma już w planach kolejny projekt.

Emmerich, który ceni sobie kino historyczne chciałby nakręcić film na podstawie bitwy o Midway. Jeden film na jej podstawie już powstał. Było to w roku 1976, a za jego kamerą wówczas stanął Jack Smight. Teraz niemiecki filmowiec chciałby odtworzyć tamte wydarzenia.

Bitwa o Midway rozegrała się w dniach 4–7 czerwca 1942 roku, pomiędzy okrętami japońskimi a amerykańskimi. Jest ona uważana za jedną z najważniejszych bitew morskich II wojny światowej. Zwycięstwo amerykańskich żołnierzy sprawiło, iż odwróciły się losy wojny na korzyść Stanów Zjednoczonych.

Warto przypomnieć, że Roland Emmerich ma już na swoim koncie obrazy oparte o prawdziwe wydarzenia. Są nimi Patriota z Melem Gibsonem oraz Stonewall, historia zamieszek na tle dyskryminacji mniejszości seksualnych.

Źrodło: comingsoon.net

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…