Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

10 rzeczy, których możecie nie wiedzieć o Kapitanie Ameryce 4

Z okazji jutrzejszej premiery filmu Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów, przygotowaliśmy dla Was listę kilku ciekawostek związanych z marvelowskim bohaterem. Będą one w sobie łączyły informacje odnoszące się do samych filmów, jak i komiksów. Zaczynamy!

Strona 1 z 2

10. Chris Evans nie chciał zostać Kapitanem!

Mało kto pamięta, ale Chris Evans nie chciał zagrać postaci Kapitana Ameryki. Aktor trzykrotnie odrzucał propozycję i dopiero osoba reżysera filmu przekonała go do zaakceptowania oferty. Producenci oczywiście mieli plan B w przypadku, gdyby negocjacje poszły nie po ich myśli. Wśród kandydatów do zastąpienia Evansa byli między innymi Garrett Hedlund, Channing Tatum, Kellan Lutz i Alexander Skarsgård czy Ryan Phillippe.

9. Kapitan Ameryka: Pierwsze starcie nie był pierwszy!

Tak naprawdę film Kapitan Ameryka: Pierwsze starcie jest… piątą produkcją o przygodach popularnego superbohatera. Jako pierwszy był serial z roku 1944, gdzie główną rolę odegrał Dick Purcell. Następnie powstały dwa filmy telewizyjne: pierwszy z 1979 nosi tytuł po prostu Captain America oraz jego kontynuacja Captain America II: Death Too Soon. Na początku lat 90’ powstał pierwszy film kinowy o Kapitanie Ameryce.

8. Nawiązanie do komiksu w Zimowym żołnierzu

Scena w bunkrze, gdzie Kapitan Ameryka i Czarna Wdowa używają sekretnej windy posiada ciekawego easter egga. Tytułowy bohater, aby wykryć kod używa telefonu, a następnie wpisuje numer 8539. Tak naprawdę jest to data komiksu Patriot #3. To właśnie w nim po raz pierwszy pojawił się Kapitan Ameryka.

7. Prośby Anthony’ego Mackie’ego

Anthony Mackie tak bardzo chciał dołączyć do rodziny Marvela, że wysyłał ciągle maile do ludzi odpowiedzialnych za filmowe uniwersum. Podobno postać w którą chciał się wcielić była mu bez różnicy. Jego prośby zwróciły uwagę Kevina Feige’a, który obsadził aktora w roli Falcona.

6. Steve Rodgers nie jest jedynym Kapitanem

Nie zawsze Steve Rodgers był Kapitanem Ameryką. Przez jakiś czas kostium bohatera zakładał Bucky Barnes, który obecnie w filmowym uniwersum jest Zimowym Żołnierzem. Kapitanem Ameryką był także Sam Wilson, znany jako… Falcon.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…