Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Zwiastun animacji Jak uratować mamę 1

Tak wygląda polska animacja, którą zachwycił się świat! Prezentujemy oficjalny zwiastun Jak uratować mamę. Film, w którym głosów użyczyli Maciej Stuhr, Tomasz Kot, Cezary Pazura i Andrzej Grabowski, w kinach od 1 czerwca.

Kiedy mama potrzebuje pomocy, tylko Adaś i Aneta mogą ją sprowadzić. Za sprawą magii dzieci przenoszą się do tajemniczej krainy – pełnej ziejących ogniem smoków, turniejów rycerskich i zamków. Tak rozpoczyna się Jak uratować mamę – polska animacja, którą zachwycił się świat! Film, którego twórcy deklarują, że "z założenia pozbawiony jest tak modnego dzisiaj okrucieństwa" trafi na ekrany 1 czerwca w Dzień Dziecka. W dubbingowej obsadzie, wśród nazwisk z najwyższej półki, znaleźli się m.in.: Maciej Stuhr, Tomasz Kot, Cezary Pazura, Andrzej Grabowski i Jarosław Boberek. A od strony muzycznej produkcję promuje piosenka "Możesz wszystko" w wykonaniu Tabba i zespołu Sound’n’Grace. Odliczając dni do premiery Jak uratować mamę, prezentujemy oficjalny zwiastun filmu.

"Jak uratować mamę" jest pierwszym od 5. lat polskim pełnometrażowym filmem animowanym, który trafi do kin. Produkcja ma już jednak na koncie liczne międzynarodowe sukcesy. Jak uratować mamę zostało uznane za Najlepszą animację na New Media Film Festival w Los Angeles oraz 5. Dada Saheb Phalke Film Festival 2015 w Indiach. Pełna przygód produkcja zakwalifikowała się również do oficjalnej selekcji wielu międzynarodowych festiwali, w tym: Hollywood Weekly Magazine Film Festival i 25. Cottbus Film Festival.

Nasz film z założenia pozbawiony jest tak modnego dzisiaj okrucieństwa, które wkradło się już do wielu filmów z gatunku kina familijnego. Historia ewoluuje od realizmu do baśniowej fantazji, co pozwala młodemu widzowi w pełni utożsamiać się z głównymi bohaterami i wspólnie przeżywać fascynujące przygody. Przesłanie jest proste: wiara, miłość i fantazja przezwyciężą najgorsze doświadczenia, więc warto wierzyć, marzyć i konsekwentnie dążyć do celu.

deklarują twórcy.

Jak uratować mamę to historia niezwykłego rodzeństwa. Adaś większość swojego czasu spędza, grając na komputerze. Aneta zaś jest miłośniczką książek, uwielbiającą bujać w obłokach i marzyć o królewiczu z bajki. Jednak przez jakiś czas myśli dzieci będą musiały skupić się na czymś zupełnie
innym. Ich mama potrzebuje pomocy, którą tylko jej pociechy są w stanie sprowadzić. Niemały w tym udział będzie miała pewna Czarownica. To za sprawą jej czarów Adaś i Anetka przeniosą się do tajemniczej średniowiecznej krainy – pełnej ziejących ogniem smoków, turniejów rycerskich i zamków. Dzieci muszą odnaleźć legendarne Złote Krople, dzięki którym będą mogły spełnić swoje trzy życzenia – w tym to jedno najważniejsze: ratunek dla mamy.

Zrealizowany przez wrocławskie studio Virtual Magic, film Jak uratować mamę wyreżyserowali Daniel Zduńczyk i Marcin Męczkowski. Producentem animacji jest ATM GRUPA S.A.

Źrodło: informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 5

Camizi

Dziwnie trochę wygląda ten kontrast między nowoczesnymi tłami a postaciami żywcem wyjętymi z gier point-and-click. :P

Redox Camizi

@Camizi Faktycznie wygląda to okropnie. Nie wróżę nic dobrego tej animacji. Wątpię, żeby fabuła potrafiła przyćmić tak słabą grafikę.

miodzik Redox

@Redox Ja myślę (a nawet wręcz wiem), że dla dzieci grafika ma trzeciorzędne znaczenie, liczy się opowiadana historia i zawodowstwo aktorów dubbingowych. Dopiero potem ogromna większość tych wspaniałych widzów wyrasta z takiego odbioru filmu i największą uwagę zwraca na efekty specjalne i najlepiej nieprzerwaną bijatykę na ekranie, o treści zaś samej nie potrafi powiedzieć niemal nic, co widać w wielu komentarzach, nie tylko na naszym forum ;)

Redox miodzik

@miodzik No tak, w Polsce nikt na razie nie myśli, żeby zrobić bajkę, która spodoba się i małym widzom i dorosły jak Disney czy Pixar. Nawet nie ma co podawać tych wytwórni, bo jesteśmy potężne lata świetlne za nimi.

miodzik Redox

@Redox Myśleć to sobie można, ale przy naszym budżecie trzeba też być realistą. Pocieszające jest jednak to, że i w Los Angeles i w Indiach film już został doceniony i nagrodzony, a jeszcze sporo festiwali przed nim. A więc jednak można i bez hollywoodzkich $$$ też coś sensownego stworzyć.

Proszę czekać…