Jako redaktor zajmuję się głównie kinem polskim i europejskim. Rodzime produkcje coraz częściej zasługują na promocję, choć nie mają takich "łokci" jak hollywoodzka maszyna. Rzucam więc do walki wszystkie swoje klawiatury i spróbuję to zmienić ;) Prywatnie jestem filmożercą, ale umiarkowanym kinomaniakiem (nie znoszę zapachu popcornu, gdyby nie on, zdecydowanie częściej chodziłbym do kina). W zamian buduję własne kino, gdzie zgromadziłem już ok. 5 tys. pozycji, w tym tysiąc polskich. Na fdb.pl od wiosny 2007 r.

Inspirująca historia przyjaźni między chłopcem a orłem plus Jean Reno 0

Mój przyjaciel orzeł to zrealizowana z wykorzystaniem najnowocześniejszych technik filmowych i operatorskich opowieść o przyjaźni chłopca z dzikim orłem. W rolach głównych Jean Reno, Manuel Camacho i Tobias Moretti. W kinach od 13 maja.

Jean Reno i Manuel Camacho w filmie Mój przyjaciel orzeł

Aby losy dzikiego zwierzęcia ukazać z niespotykanym dotąd realizmem, zdjęcia do filmu powstawały kilka lat. Pierwsze ujęcia zrealizowano, gdy pisklę wykluwało się z jaja, a potem śledzono rozwój dorastającego w naturze orła.

Bohater filmu znajduje ledwo żywe pisklę i wychowuje je na swego przyjaciela. W rolę tegoż chłopca, noszącego imię Lukas, musiał wcielić się aktor, który byłby w stanie udźwignąć na własnych barkach odpowiedzialność za tak duży projekt. Jednakże reżyser, Gerardo Olivares, nie wyobrażał sobie lepszego kandydata od Manuela Camacho, którego osobiście odkrył w trakcie zakrojonych na szeroką skalę poszukiwań głównego aktora do filmu Wśród wilków. Między młodzieńcem i doświadczonym reżyserem z miejsca wywiązała się nić porozumienia.

Manuel Camacho miał wchodzić w wielu scenach w bezpośrednią interakcję z orłami, producenci wysłali go więc wcześniej na trening do Landskron, gdzie szkolił się pod czujnym okiem sokolników, na czele z Franzem Schüttelkopfem. Młody aktor wykazał się naturalną zdolnością do zdobywania zaufania tych majestatycznych ptaków i dosyć szybko przyswoił podstawowe sposoby na radzenie sobie z nimi na planie. Jednocześnie pracował z Mercedes Almarchą, trenerką aktorską, która nauczyła go specjalnych metod grania z dzikimi zwierzętami. Co oczywiste, równie ważne było, by orły zaakceptowały Manuela i zachowywały się przy nim spokojnie na planie.

Manuel Camacho na planie filmu Mój przyjaciel orzeł

Olivares wierzył, że więzi, które Camacho stworzył ze zwierzętami przy okazji kręcenia Wśród wilków, pomogą chłopakowi w radzeniu sobie z orłami, ale ten przeszedł jego najśmielsze oczekiwania. Sednem Mojego przyjaciela orła jest relacja młodego chłopaka z dzikim, nieprzewidywalnym ptakiem, a to, co widzowie obejrzą na ekranie, jest stuprocentowo realne – Manuel zaprzyjaźnił się rzeczywiście z orłem, z którym występował przed kamerą.

Franz pokazał mi, w jaki sposób opiekować się orłami i radzić sobie z ich nieprzewidywalnym charakterem. Co więcej, nauczył mnie, jak je wypuszczać w powietrze, a także – co bodaj najważniejsze – stuprocentowo szanować.

powiedział Manuel Camacho

Manuel Camacho na planie filmu Mój przyjaciel orzeł

Bohaterem filmu jest mieszkający w górskiej okolicy chłopiec o imieniu Lukas (Manuel Camacho), który znajduje w lesie ranne pisklę orła. Lukas postanawia wyleczyć jego złamane skrzydło i nauczyć życia w dzikich ostępach. Zadanie jest bardzo trudne, bo ojciec chłopca nie pochwala jego planów, a sam orzeł jest na początku bardzo nieufny. Z czasem jednak relacja Lukasa z dzikim zwierzęciem zmienia się w niezwykłą przyjaźń i prowadzi do fascynujących przygód. Wielkim wsparciem dla Lukasa jest tajemniczy Danzer (Jean Reno), który jak nikt inny zna się na obyczajach dzikich zwierząt i otwiera przed chłopcem ich niezwykły świat.

W filmie Manuelowi Camacho partnerują nie byle jakie gwiazdy, bo Jean Reno w roli tajemniczego Danzera, znawcy dzikich zwierząt oraz Tobias Moretti jako Keller. Obraz wyreżyserowali Gerardo Olivares i Otmar Penker. Premiera w polskich kinach już 13 maja 2016 roku, a poniżej prezentujemy zwiastun:

Źrodło: informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Grzegorz_Derebecki 2016-05-10

Ciekawe dlaczego w zwiastune jest info, że film będzie w marcu :)

miodzik Grzegorz_Derebecki 2016-05-10

@Grzegorz_Derebecki tym się nie ma co sugerować, bo daty premier się nierzadko zmieniają, a nie każdy poprawia potem zwiastun.

Proszę czekać…