Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Box Office: Rekordowy miliard Walta Disneya 1

W ubiegłym roku Universal Pictures zmiażdżył konkurencję. Na własnym podwórku wytwórni udało się zebrać ponad 2,4 mld dolarów.

Największymi hitami ubiegłego roku, które wypuściło studio były Jurassic World ($652M), Szybcy i wściekli 7 ($353M), Minionki ($336M), Pitch Perfect 2 ($184), Pięćdziesiąt twarzy Greya ($166M) oraz Straight Outta Compton ($161M). Wówczas Universal pobił niesamowity rekord. Miliard dolarów udało się zebrać w zaledwie 165 dni.

Dzisiaj ten rekord jest już historią. A wszystko za sprawą niesamowitego roku Walta Disneya. Tutaj miliard pękł w 128 dni, a odpowiedzialne są za to przede wszystkim trzy tytuły. Zwierzogród ($328M), Księga Dżungli ($287M) oraz Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów ($192M). Warto także pamiętać, że te filmy nadal zarabiają.

Ale nie to jest w tym wszystkim najważniejsze. Walt Disney ma przed sobą jeszcze kilka wielkich premier, które na pewno zarobią spore pieniądze. Wystarczy podać takie tytuły jak Alicja po drugiej stronie lustra, Gdzie jest Dory?, BFG: Bardzo Fajny Gigant, Moana, Mój przyjaciel smok czy Łotr Jeden. Gwiezdne wojny – historie.

Źrodło: boxofficemojo

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…