Jako redaktor zajmuję się głównie kinem polskim i europejskim. Rodzime produkcje coraz częściej zasługują na promocję, choć nie mają takich "łokci" jak hollywoodzka maszyna. Rzucam więc do walki wszystkie swoje klawiatury i spróbuję to zmienić ;) Prywatnie jestem filmożercą, ale umiarkowanym kinomaniakiem (nie znoszę zapachu popcornu, gdyby nie on, zdecydowanie częściej chodziłbym do kina). W zamian buduję własne kino, gdzie zgromadziłem już ok. 5 tys. pozycji, w tym tysiąc polskich. Na fdb.pl od wiosny 2007 r.

John Malkovich w obsadzie najnowszego filmu Lecha Majewskiego 3

Najnowszy film Lecha Majewskiego nosi tytuł Dolina Bogów. W obsadzie tego najnowszego projektu polskiego reżysera byli już m.in. Charlotte Rampling czy Josh Hartnett. Teraz dołącza do tego grona jeden z największych aktorów Hollywood, John Malkovich.

John Malkovich dołączył do obsady Doliny Bogów w reż. Lecha Majewskiego

Jak podało Variety, do obsady najnowszego filmu Lecha Majewskiego oficjalnie dołączył zdobywca Oscara, John Malkovich. To z całą pewnością gwiazda największego kalibru, choć wcześniej w projekcie pojawiły się już takie uznane nazwiska świata filmu jak Charlotte Rampling, Josh Hartnett, John Rhys-Davies czy znana ze Skyfall Bérénice Marlohe.

Charlotte Rampling, Josh Hartnett, Bérénice Marlohe oraz John Rhys-Davies

Fabuła Doliny Bogów – bo taki nosi tytuł ta produkcja – została oparta na wierzeniach indiańskiego plemienia Nawaho. Jest to opowieść fantasy przedstawiająca losy najbogatszego człowieka świata, Johna Ecasa (w tej roli Josh Hartnett). Ecas potrafi wpływać na rzeczywistość i ma przy tym niezwykłą wyobraźnię.

Kogo w tym filmie miałby zagrać Malkovich jeszcze nie wiadomo, ale pewne jest, że zdjęcia do tego obrazu, które rozpoczną się już 18 maja, poza USA i Włochami w dużej części będą również kręcone w Polsce. Budżet opiewa na sumę 16,5 mln złotych, a premiera jest wstępnie planowana na 2017 rok.

Źrodło: Variety

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 3

CameronPoe

Pierwsze słyszę o takim reżyserze i jego filmach ze sławnymi aktorami – to zapewne jakiś cienias, więc na pewno sobie odpuszczę.

Redox CameronPoe

@CameronPoe Pierwszy raz słyszysz i już nazywasz go cieniasem? Nieźle.

CameronPoe Redox

Skoro nic nie słyszałem o jego filmach, no to muszą być rzeczywiście cienkie. Jeżeli się mylę, to niech ktoś spróbuje zachwalić jego filmy, a może zmienię zdanie ;)

Proszę czekać…