Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

HBO idzie na wojnę z piratami Gry o tron 0

Stacja HBO ma dość. Wypowiedziała wojnę piratom, którzy za cel obrali sobie ich najważniejszy tytuł. Gra o tron jest jednym z najchętniej piraconych produkcji w Internecie.

HBO rozpoczęła współpracę z firmą IP Echelon, której zadaniem jest wysyłanie ostrzeżeń do dostawców internetu. W mailach znajdują się adresy IP użytkowników programu BitTorrent, którzy udostępniali ostatnie odcinki Gry o tron. HBO prosi również o poinformowanie tych osób o łamaniu prawa, aby zapobiec przyszłym wyciekom serii.

Mamy informacje według których podany adres IP został wykorzystany do ściągnięcia lub też udostępnienia Gry o tron bez upoważnienia (szczegóły poniżej). HBO posiada prawa do Gry o tron, dlatego też nieautoryzowane pobieranie lub dystrybucja, jest ich łamaniem. Ściąganie lubi posiadanie takiego materiału stanowi ryzyko dla komputera, urządzeń oraz sieci.

Jako właścicielowi adresu IP, stacja HBO wnosi prośbę o niezwłoczny kontakt z abonentem przypisanego adresu IP w terminie i czasie, który został przedstawiony poniżej, tak aby podjąć odpowiednie kroki, żeby zapobiec kolejnym pobraniom i wymianie nieautoryzowanych treści.

Dodatkowo zachęcamy, aby poinformować abonenta o tym iż HBO można oglądać na wielu urządzeniach legalnie poprzez dodanie kanału do swojego telewizyjnego pakietu.

Na ten moment ostrzeżenia są wysyłane jedynie na terenie Stanów Zjednoczonych. Dostawcy internetu nie mają jednak obowiązku tego robić. Dla własnego spokoju jednak takie maile rozsyłają. HBO oprócz wysyłania powiadomień do piratów, zajęła się także portalami udostępniającymi torrenty.

Stacja HBO wysyła informacje z żądaniem usunięcia takich plików ze strony. Niektóre ze stron zajmujących się 'dystrybucją' plików torrent, kolokwialnie mówiąc mają gdzieś te zgłoszenia. Jednak strony takie jak KickassTorrents czy Torrentz stosują się do żądań stacji.

Źrodło: TorrentFreak / AntyRadio

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Avatar square 200x200
Rafał 2016-05-11

No cóż nie dziwię im się. Bardzo chętnie bym podłączył sobie HBO GO bo to koszt rzędu 28zł lecz operator Neta i Tv na mojej dzielnicy sprzedaje tylko cały pakiet HBO (ponieważ im się nie opłaca) i tam jeszcze kilka stacji, ale to koszt to ponad 50zł. Jako że rzadko oglądam telewizje szkoda jest mi płacić za coś z czego korzystać nie będę.

Proszę czekać…