Jako redaktor zajmuję się głównie kinem polskim i europejskim. Rodzime produkcje coraz częściej zasługują na promocję, choć nie mają takich "łokci" jak hollywoodzka maszyna. Rzucam więc do walki wszystkie swoje klawiatury i spróbuję to zmienić ;) Prywatnie jestem filmożercą, ale umiarkowanym kinomaniakiem (nie znoszę zapachu popcornu, gdyby nie on, zdecydowanie częściej chodziłbym do kina). W zamian buduję własne kino, gdzie zgromadziłem już ok. 5 tys. pozycji, w tym tysiąc polskich. Na fdb.pl od wiosny 2007 r.

Szajbus i pingwiny - prawdziwa historia niezwykłej przyjaźni psa i pingwinów 2

Szajbus i pingwiny to oparta na prawdziwych wydarzeniach niesamowita opowieść o psie, który uratował pingwiny na jednej z wysp u wybrzeży Australii. Prezentujemy oficjalny zestaw zdjęć oraz przedstawiamy szczegóły prawdziwej historii, o której opowiada film.

Jeden z uratowanych pingwinów i ich obrońca, Szajbus, pies rasy owczarek maremma.

Pies najlepszym przyjacielem pingwina? Szajbus i pingwiny to zabawna i podnosząca na duchu historia sympatycznego, choć kompletnie nieobliczalnego czworonoga, który ocalił przed zagładą stado pingwinów. Ta nieprawdopodobna historia wydarzyła się naprawdę w Australii i wzruszyła cały świat. W jednej z głównych ról popularny amerykański aktor dubbingowy Alan Tudyk (Ralf Demolka, Kraina lodu, Wielka szóstka).

W 2004 roku w położonym na południowym wybrzeżu Australii mieście Warrnambool zawrzało, gdy dziennikarka Julie McNamara opublikowała w lokalnej gazecie "Standard" swój nowy artykuł. Opatrzony odpowiednio krzykliwym nagłówkiem oraz sugestywnym zdjęciem dziesiątek zwierząt, artykuł opisywał zatrważającą sytuację na pobliskiej Middle Island, gdzie znajdował się rezerwat dla pingwinów małych, najmniejszych przedstawicieli tego gatunku na świecie. Otóż gdy nadszedł odpływ, umożliwiając łatwiejszy dostęp do wyspy z lądu, na Middle Island zaczęły przeprawiać się tabuny lisów, uszczuplając stopniowo istniejącą tam populację pingwinów. Liczba naturalnych mieszkańców wyspowego rezerwatu spadła o połowę.

Pies pasterski rasy owczarek maremma.

Usłyszawszy o tych niepokojących statystykach, lokalny farmer Allan "Swampy" Marsh stwierdził, że najlepszym sposobem na pozbycie się napastników będzie skorzystanie z umiejętności owczarków maremma, psów pasterskich typowych dla popularnych w regionie hodowli kurczaków. Sam prowadził hodowlę i korzystał z pomocy kilku owczarków, więc wiedział, jak psy traktują swoje obowiązki związane z obroną terytorium i był pewny, że sobie poradzą. Problem polegał na tym, że zabieranie psów na Middle Island było prawnie zabronione, obawiano się bowiem, że wyrządzą pingwinom krzywdę. Będąc człowiekiem czynu, Marsh zabrał się za urabianie urzędników, co nie było łatwe i trwało trochę czasu, ale ostatecznie mu się to udało.

Jeden z uratowanych pingwinów i ich obrońca, Szajbus, pies rasy owczarek maremma.

W chwili, gdy psy "Swampy’ego" zaczęły stróżować na wyspie, populacja pingwinów sięgała rekordowo niskiej liczby sześciu sztuk. Owczarki maremma więc w ostatniej chwili wkroczyły do akcji.

W 2015 roku, po 10 latach od tamtych wydarzeń, populacja pingwinów wynosiła już ponad dwieście osobników, a owczarki maremma ciągle są wysyłane każdej jesieni na misje na Middle Island, by nie doprowadzić do powtórnej lisiej inwazji. Co więcej, taki sposób chronienia rezerwatów z pingwinami przyjął się w różnych miejscach na całym świecie.

Sarah Snook, Coco Jack Gillies, Shane Jacobson oraz Szajbus i uratowane pingwiny.

Inwazja żarłocznych lisów staje się zmorą mieszkańców małego miasteczka w Południowej Australii i grozi zamknięciem głównej lokalnej atrakcji turystycznej – wyspy Fairy Penguins. Pingwiny mogą stracić życie, zaś pracujący tam strażnicy – pracę. Zawzięty farmer, wspierany przez 9-letnią wnuczkę, chce za wszelką cenę odwrócić bieg wydarzeń. Z pomocą, zupełnie nieoczekiwanie, przychodzi jego owczarek, który do tej pory specjalizował się w psotach i nie radził sobie nawet z pilnowaniem kurczaków.

W obsadzie Alan Tudyk, Sarah Snook, Coco Jack Gillies, Shane Jacobson, Deborah Mailman, Terry Camilleri. Premiera w polskich kinach jest zaplanowana na 8 lipca 2016 roku. Poniżej prezentujemy oficjalne zdjęcia oraz polski zwiastun z filmu Szajbus i pingwiny.


Źrodło: informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…