Jako redaktor zajmuję się głównie kinem polskim i europejskim. Rodzime produkcje coraz częściej zasługują na promocję, choć nie mają takich "łokci" jak hollywoodzka maszyna. Rzucam więc do walki wszystkie swoje klawiatury i spróbuję to zmienić ;) Prywatnie jestem filmożercą, ale umiarkowanym kinomaniakiem (nie znoszę zapachu popcornu, gdyby nie on, zdecydowanie częściej chodziłbym do kina). W zamian buduję własne kino, gdzie zgromadziłem już ok. 5 tys. pozycji, w tym tysiąc polskich. Na fdb.pl od wiosny 2007 r.

Nowy image Dawida Ogrodnika na zdjęciach z filmu Ojciec 0

Ojciec to nowy film Artura Urbańskiego – twórcy nagradzanej Bellissimy. W rolach głównych zobaczymy m.in. Dawida Ogrodnika, Michalinę Olszańską i Zygmunta Malanowicza. Prezentujemy oficjalny zestaw zdjęć z filmu. Obraz wejdzie na ekrany kin 10 czerwca.

Dawid Ogrodnik jako żul w scenie z filmu Ojciec, fot. Robert Pałka

Ojciec to nowy obraz Artura Urbańskiego – twórcy wielokrotnie nagradzanej Bellissimy (w tym dwukrotne wyróżnienie za reżyserię na międzynarodowym festiwalu w Wenecji i Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni). Film został już wyróżniony na Festiwalu Aktorstwa Filmowego im. Tadeusza Szymkowa oraz na Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych "Młodzi i film". W Ojcu wystąpują m.in.: Zygmunt Malanowicz, Dawid Ogrodnik, Michalina Olszańska, Renate Jett i Piotr Najsztub.

Autorem zdjęć jest Piotr Sobociński Junior, znany ze współpracy z Wojtkiem Smarzowskim przy Domu złym, Róży i Drogówce. Film został wyprodukowany przez Wytwórnię Filmów Dokumentalnych i Fabularnych – największą państwową wytwórnię filmową w Polsce, która ma na swoim koncie takie filmy jak: Generał Nil, Róża, Karbala, Dziewczyna z szafy czy Excentrycy czyli po słonecznej stronie ulicy. Ojciec powstał w koprodukcji z Lightcraft i jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Dawid Ogrodnik i Artur Urbański w scenie z filmu Ojciec, fot. Robert Pałka

Konstanty (Artur Urbański) jest w związku z dwukrotnie od siebie młodszą, piękną Milą (Karolina Porcari). Ich codzienność to obiady w renomowanych restauracjach, spotkania towarzyskie i luksusowe mieszkanie w samym centrum wielkiego miasta. Para oczekuje narodzin swojego pierwszego dziecka. Na dzień przed terminem porodu Konstanty otrzymuje wiadomość o śmierci ojca. Mężczyzna staje przed dylematem, czy jechać na pogrzeb, czy asystować przy narodzinach. Na drodze Konstantego staje lokalny gangster (Dawid Ogrodnik), który wraz ze swoją siostrą (Michalina Olszańska) składają mu niepokojącą propozycję.

Poniżej prezentujemy obszerną galerię zdjęć z filmu Ojciec jednocześnie zapraszając do kin od 10 czerwca 2016 roku.Źrodło: informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…