http://vimeo.com/mironkundzicz

Witherspoon wyprodukuje morderstwo 0

Firma produkcyjna aktorki Reese Witherspoon, Type A Films, zajmie się produkcją thrillera opartego na książce Rebecci Godfrey, Under the Bridge.

Książka, oparta na faktach, opowiada o brutalnym morderstwie licealistki.

Joaquin Phoenix i Reese Witherspoon w filmie Spacer po linie 2005Joaquin Phoenix i Reese Witherspoon w filmie Spacer po linie 2005

Akcja jest osadzona w roku 1997. Wtedy to doszło do zabójstwa uczennicy Reeny Virk. Miało to miejsce w małym mieście w Kolumbii Brytyjskiej. Książka opisuje też przebieg śledztwa i oskarżenie podejrzanych.

Aby napisać swoją powieść, Godfrey wróciła do swojego rodzinnego miasta w poszukiwaniu ośmiu uczniów liceum, oskarżonych o zabójstwo. Przyglądała się też szkolnej elicie z tamtych lat oraz życiu Virk, córki Indiańskich emigrantów. Dwóch studentów zostało skazanych w 2005 roku.

Reżyserem ma być Catherine Hardwicke (Królowie Dogtown). Nie wiadomo jeszcze, czy Witherspoon zagra w tym projekcie, natomiast całkiem możliwe jest, że zobaczymy w jednej z ról autorkę książki.

Reese Witherspoon urodziła się w Nowym Orleanie. Sławę przyniosła jej rola Ell Woods w dwóch częściach Legalnej blondynki. Poza tym wystąpiła w filmach Miasteczko Pleasantville, Człowiek z księżyca, Szkoła uwodzenia, Vanity Fair. Targowisko próżności czy Spacer po linie. Za występ w tym ostatnim zdobyła Oscara, nagrodę BAFTA, Blockbuster Entertainment Award, Złoty Glob i Satellite Award.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

majron

moj blad przepraszam za szybko podlinkowalem :)

Anonimowy

Człowiek z ksiezyca – tak , ale ten z 1991 roku.

Proszę czekać…