Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Po dinozaurach i Kongu, przyszła pora na Kaiju 0

Derek Connolly wydaje się być obecnie prawdziwą gwiazdą wytwórni Universal Pictures. Scenarzysta otrzymał właśnie kolejną pracę przy wysokobudżetowej produkcji.

Connolly jest autorem scenariusza do jednego z najbardziej kasowych filmów w historii kina – Jurassic World. On także napisał skrypty do kontynuacji superprodukcji o dinozaurach oraz filmu Kong: Skull Island. Teraz jego zadaniem będzie stworzenie odpowiedniego tekstu do obrazu Pacific Rim 2.

Produkcja Pacific Rim 2 od samego początku ma wiele problemów. O ten film jak lew walczył reżyser pierwszej części Guillermo del Toro. Ostatecznie jednak Meksykanin nie zasiądzie za kamerą filmu z powodu napiętego grafiku. Jego miejsce zajmie Steven S. DeKnight. Pierwotnie sequel miał pojawić się w kinach 7 kwietnia 2017 roku. Premiera została jednak przesunięta o kilka miesięcy, żeby znowu ja zawiesić.

Teraz wydaje się, że prace nad filmem ruszą pełną parą. Derek Connolly ma przygotować odpowiedni scenariusz, który okaże się być prawdziwym hitem i pozwoli kontynuacji zrobić zdecydowanie więcej pieniędzy niż część pierwsza. Wówczas, Pacific Rim zarobił "ledwie" 400 milionów dolarów na całym świecie. Budżet produkcji wyniósł jednak 190 milionów.

Akcja sequela ma zostać osadzona kilka lat po wydarzeniach znanych z pierwszej odsłony. Obecny świat ma już nie czuć zagrożenia ze strony wielki stworów Kaiju. Film ma natomiast pokazać ludzi żyjących w świecie po ataku kosmicznych potworów oraz sposób w jaki wykorzystuję się technologię Jaegerów bez musu walki z najeźdźcami.

Źrodło: The Hollywood Reporter

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…