Obcy: Przymierze jako prequel 1

Po premierze Prometeusza wielu fanów zastanawiało się, czy sequel będzie bardziej powiązany z oryginałem Obcy w reżyserii Ridleya Scotta. Tytuł Prometeusz 2 został zmieniony na Obcy: Przymierze, co może sugerować prequel, który wypełni lukę między wydarzeniami z Prometeusza a Obcego z 1979 roku. Na razie wiadomo, że Michael Fassbender ponownie pojawi się na ekranie jako android David.

Kilka miesięcy temu potwierdzono, że w filmie pojawią się Facehugger, Chestburster i Xenomorph, choć jeszcze nie wiadomo, jaką odegrają rolę w opowiadanej historii. Obcy: Przymierze przedstawi historię załogi statu Covenant, który wyruszył z odległej planety po drugiej stronie galaktyki. Członkowie załogi odkryją miejsce, które początkowo uznają za raj. Okaże się on jednak ciemnym i niebezpiecznym miejscem zamieszkałym tylko przez "syntetycznego" Davida (Fassbender ). Oto co mówił aktor podczas wywiadu dla Inquirer:

Powstaną fantastyczne lokalizacje i Obcy wyjdą z ludzi. Niesamowicie jest oglądać pracę Ridleya. Staram się z niej wyciągnąć, jak najwięcej mogę. Pracowałem już przy podobnych filmach i wiem, jak wiele wymagają zaangażowania. Teraz widzę, jak dużo ludzi pracuje, ile działów i języków. Ridley jest mistrzem w połączeniu tego.
A plany są niesamowite. Najbardziej imponujący plan, jaki widziałem od czasu Prometeusza. To połączenie wysokiej technologii i surowych elementów. Podobną rzecz Ridley zrobił przy Łowcy androidów. Mamy futurystyczny świat, gdzie ludzie jedzą makaron, który wydaje się tańszym jedzeniem. Pojawia się też coś, co nawiązuje do przeszłości. Połączenie tych dwóch rzeczy, przeszłych i przyszłych, sprawia, że obserwowany świat jest interesujący. Chcemy go odkrywać i uczyć.

W Obcym: Przymierze zagrają również Katherine Waterston, Danny McBride, Demián Bichir, Jussie Smollett, Amy Seimetz, Carmen Ejogo i Callie Hernandez. Film jest w produkcji, a premiera jest planowana na 2017 rok.

Źrodło: movieweb.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…