Skazany na śmierć - zwiastun nowego sezonu!

Fox wypuściło pierwszy zwiastun nowego sezonu ich hitowego serialu Skazany na śmierć. Aby rozwiać wszelkie wątpliwości widzimy w nim żyjącego Michaela Scofielda, w którego wciela się Wentworth Miller. Choć serial, którego czwarty sezon definitywnie wskazywał na śmierć głównego bohatera, zakończył emisję w 2009 roku, to dla wielu fanów był czymś wyjątkowym. Nie dziwi więc decyzja studia, aby po latach odświeżyć również tą pozycję, tak jak wcześniej zrobiono z Z archiwum X.

Nowy sezon opowie o tym jak Lincoln, brat Michaela, i Sara, jego żona, łączą siły po tym jak odkrywają, że Michael jednak żyje i przebywa aktualnie w więzieniu w Jemenie. Standardowo planują oni wielką ucieczkę w czym mają im pomóc starzy znajomi. Nowy sezon będzie miał dziesięć odcinków. Twórcy zapowiadają, że będzie to sequel, którego akcja rozgrywa się kilka lat po wydarzeniach znanych z ostatniego sezonu. Zapewniono także, że fani serii otrzymają logiczne i satysfakcjonujące wyjaśnienie dlaczego Michael Scofield grany przez Millera żyje. Przypomnijmy, że zginął on w filmie telewizyjnym, który był wówczas finałem cyklu.

Na ekrany powrócą Wentworth Miller, Dominic Purcell i Sarah Wayne Callies, a gościnnie pojawią się Amaury Nolasco, Robert Knepper, Rockmond Dunbar, Mark Feurstein, Augustus Prew, Rick Yune, Inbar Lavi i Paul Adelstein.

Źrodło: Collider


Marek Jacek
Kinomaniak. Fan filmów akcji z lat 80. i 90.. Z FDb związany od 2006 roku.